+ yazılar

Güzel bir hafta olması dileğiyle,

Kış geldi ve pir geldi. İnşallah bu kadarla kalır, Belediyemiz daha evvelden haberdar olduğu için ilk gün mükemmeldi fakat daha sonrası aldığı tebriklerden rahatlığını gösterdi ve hâlâ uyuyor. Bağdat Caddesi’nde dün (29 Ocak) yürümek oldukça zordu.

Bu arada kar nedeniyle bizim geceler de arapsaçına döndü. Çoğu etkinlik iptal oldu, bazılarına da ben gidemedim. İmkan dahilinde gittiklerimden size bahsedeceğim.

Pazartesi akşamı iki gala olacaktı. Ben hangisine giderim derdiyle savaşırken havanın gazabına uğrayıp eve gitme telaşına düşmüştüm. Aslında hava ne olursa olsun bu galaları kaçırmazdım ama zaten onlar da ertelenmişlerdi. Tam eve yaklaşmışken bir arkadaşımla sözleşip sinemaya gidelim, dedik. (Şimdi kızacak yine ama ben bildiğiniz gibi HAFTA SONU SEÇTİKLERİM’de genelde isim vermiyorum. Bazı arkadaşlar benim ismimden de bahset, diyor ama isim yazmayacağımı bir kez daha yinelemek istiyorum bazı dostlara). Gitmek istediğimiz film KAR VE KAPLAN adlı filmdi. Geçtiğimiz yıllarda HAYAT GÜZELDİR filminden tanıdığımız oyuncuların oynadığı benzer tarzdaki filmde Irak Savaşında geçen tutkulu bir aşktan bahsediliyor. Komedi-dram tarzındaki bu filmde yerinde duramayan ve devamlı konuşup hayata pozitif bağlı bir kişinin yaşadığı dramı size gülmece tadında veriyor. Aslında çok önemli bir film değil ama son haftalardaki kötü yerli filmler (Babam ve oğlum hariç) yanında izlenebilir.

Salı akşamı son yıllarda ekranlarda sıkça seyrettiğimiz süper bir yetenek olarak gördüğümüz ve bu sezon Avrupa Yakası adlı diziye ayrı bir hava getiren ENGİN GÜNAYDIN’ın tek kişilik O HİKAYEDEKİ MAL BENİM adlı stand up’ını Harbiye’deki KENTERLER Sahnesi’nde seyrettim. O gece 57. oyunu sergileyen çevremde hep olumlu tepkiler alan oyuncuyu biraz hazırlıksız belki de haksızlık ediyorum ama tutuk gördüm. Yaptığı espiriler ve hikayesi bana çok da komik gelmedi. Aslında seyircilerin çoğu gülmekten kırıldı ama benim konuşma yeteneğim ve popülaritem olsa soğuk havaya karşın tıkış tıkış olan salon gülmek kırılırdı. İnanıyorum ki benim veya sizin daha da komik hikayeleriniz var. Yine de oyuncuyu baltalamayayım 31 Ocak’ta saat 20.30’da yine Harbiye Kenterler’de. 0212 246 35 89 ve 18 Şubatta Maltepe Yayla Sanat Merkezi’nde.

Salonu aramışken Kenterler Tiyatrosunda sahnelenen GECE MEVSİMİ ve KUMARBAZIN SEÇİMİ adlı oyunları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çarşamba akşamı TİYATRO KEDİ’de prömiyeri yapılan ama benim hava muhalefetine yenik düştüğüm için gidemediğim KUKLACI adlı oyundan sizi bilgilendirmek için bahsetmek istiyorum. Başlıca rolleri diyorum zaten iki kişi oynuyor. Bunlar Deniz Türkali ve Zafer Ergin. Bu iki usta oyuncunun oynadığı tek perdelik ve 90 dakikalık gerilim tarzındaki oyunu Hakan Altıner yönetiyor. Oyun bir  psikiyatr ile bir seri katilin arasında geçen geceyi anlatıyormuş. www.tiyatrokedi.com  Profilo İş Merkezi’nde oynuyor. 0212 216 93 14- 216 93 15

Cuma akşamı, hafta sonu olması sebebiyle benim trafik yine yoğundu. İlk önce Kasım ayı sonunda SUADİYE PARK kompleksinin üst katında açılan, 3 sezondur İşkulelerin girişinde hayli sükse yapan MIRROR SUADİYE’deydim. İtalyan Mutfağının yanında Dünya Mutfağında leziz tadları sizlere sergileyen mekanı arkadaşlarımın tavsiyesi olarak seçtim. Sizi önce kapıda mekanın müdiresi, dünya şirini Dünya Olgaç karşılıyor. Servis ve ambiyans mükemmel, fiyat olarak pahalı diye düşünmeyin cadde mekanlarından pahalı değil. Adalara karşı muazzam manzarası karşısında içkinizi yudumlayabilirsiniz. Mekanın DJ’liğini geçen yaz SORTİE’de harikalar yaratan Kaan yapıyor.Daha ziyade yemek olayı olduğu için fazla gürültülü değil.Ama yaz aylarında terası açılacakmış manzaraya karşı mükemmel olacağı kanısındayım. Bir de aklınızda bulunsun WC’ye giderken aynalara dikkat edin. Adres olarak Suadiye Oteli’nin hemen yanında. 0216 464 27 10-11 www.mirrorbistro.com 06 Şubat’ta Florya MIRROR açılıyormuş.

Cumartesi akşamı kar yağışı nedeniyle prömiyerine gidemediğim AKM Aziz Nesin Sahnesindeki UYARCA adlı oyuna kapalı gişe olmasına rağmen zar zor yer bulabildik. Devlet Tiyatrolarının yeni oyunu olan UYARCA’da ekonomik kriz kurbanı bir bilim adamının yer altı dünyası ile olan bağlantısı ve bilimin yer altı örgütlerinin emrine girebileceği ve yer altı örgütlerinin de devlet ile olan ilişkisi kara komedi tarzında anlatılıyor. Oyun kalabalık bir kadro ile oynanmasına rağmen tanıdık oyuncular Atilla Olgaç, Tarık Ünlüoğlu ve Kadın İsterse dizisinden tanıdığımız Deniz Çakır tüm oyuncular güzel bir oyun çıkarmışlar fakat Deniz Çakır çarpıcı oyunu ve düzgün fiziğinin yanında başarılı bir oyun sergilemiş. Ara dahil iki buçuk saat olan bu oyunda ilk bölüm sıkıcı gelsede ikinci bölüm güzel. Finali çarpıcı yapmışlar. Ayrıca dekor tasarım değişik oyunda asansör oluşu değişik. İkinci bölümde silah seslerine karşın hazırlıklı olmanız gerekli. Oyun 07 Şubat-11 Şubat ve 21 Şubat -25 Şubat tarihlerinde AKM Aziz Nesin Sahnesinde www.istdt.gov.tr  0212 245 25 90 dan bilgi alabilirsiniz. 13 yaş sınırını bu oyuna koymamızda yarar var, diyorum. Sadece şiddet için.

Oyun sonrası Caddebostan’da geçen ay açılışı yapılan, size devamlı haberler verdiğim Caddebostan Kültür Merkezi içindeki (CKM) HAYALKAHVESİ’nin açılış partisindeydim. Daha ziyade sinema ve reklam dünyasının akın ettiği gecede Ayhan Sicimoğlu pikabının başında Latin Rüzgarları estirdi. Bu mekanın sahiplerini tanıdığım dolayı değil çok sıcak bir ortam oluşu fiyatlarının makul servis ve ambiyansın mükemmel oluşundan dolayı es geçemiyorum. Üst katında sinema oluşundan dolayı devamlı tanıdık dostlarınızı da görmeniz cabası. Yemekler ve tatlılar mükemmel. Hele çayları nefis. Bu mekanda 04 Şubat gecesi DJ YAKUZA gecesi ve 14 Şubat’ta Naim Dilmener DJ kabininde yerli hitleri döndürecek. Şimdiden haberiniz olsun. 0216 4670387. Ha bir de unutmadan yaz aylarının olmazsa olmazı Çubuklu Hayal Kahvesi’nde 14 Şubat gecesi Ayhan Sicimoğlu çalacak. Yemekli ve yemeksiz menüyü 0216 413 68 80 den sorabilirsiniz.

Ünlü şarkıcı Sertab Erener’in 10  Şubat akşamı Türker İnanoğlu’nun Parkorman’ın karşı aralığındaki Darüşşafaka Lisesi’nin yanında açtığı TİM’de konseri var. O gece işim var diyenlere sürpriz sanatçı 14 Şubat gecesi Beyoğlu Balans’ta sahne alacak. Tek kişi 25 YTL, çift kişi 40 YTL olacak ama tabii ki ayakta.  Unutmadan Teoman her cumartesi Balans’ta.

04 Şubat akşamı Ali Poyrazoğlu yeni oyunu BEN ESKİDEN KÜÇÜKTÜM ü Zihinsel Özürlüler için oynuyor. İşsanat’taki bu özel geceye gitmek için 0535 366 86 87 den Ani Hanımı arayabilirsiniz.

19 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’deki Kent Orkestrasının solisti Sibel Gürsoy. www.biletix.com.tr den ve www.crrks.org dan bilgi alabilirsiniz.

Suadiye Lever4’de 08 Şubat gecesi DJ Erol Derviş performans gösterecek. Biletler YKM de.

Diğer etkinliler için biletix.com.tr de sörf yapabilirsiniz.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 30 Ocak 2006
+ yazılar