+ yazılar

Geçen hafta Baharı Bekleyen Kumrular gibiyiz demiştim ya. Bu hafta meteoroloji verilerine göre hava sıcaklığı normaller seyrinde olacak. Gününüz aydın, haftanız bereketli olsun. Yaz geliyor.

Mayıs ayı ile beraber Nisan ayının sonu sanat çevresinde ödül dağıtım zamanıdır bende bu  güzel gecelerden ikisine katıldım bu hafta ilk önce Pazartesi akşamı yurdumuzun sayılı mekanlarından Maslak TİM’de bu yıl 11.si yapılan SADRİ ALIŞIK Sinema ve Tiyatro Ödüllerindeydim. Yıllardır takip ettiğim sevgili Çolpan Teyzenin hazırladığı sanki gelen misafirleri evindeymiş gibi ağırlayan zaman içerisinde geleneksel halen her seferinde salon kapasitesi büyüyen bu geceye rağbet yine çoktu ama o gece İstanbul semalarında özel geceler yoğunlukta olduğu için yine de kalabalıktı. Gece ile ilgili ayrıntıları medyadan hafta başından beri takip ediyorsunuz. Gece de gözüme çarpan zarif bayanlar manken oyuncu Esin Moralıoğlu ve oyuncu Özge Özberk idi. Gecenin rüküşü çoğu kesimden olumlu tepki alsada giydiği oryantal kıyafetine yakın olan gecenin sunucusu aynı zamanda Sadri Alışık Sahnesinde oyuncu olan İpek Tuzcuoğlu idi. Geceye sanat dünyasından çok popüler sima katıldı. Gecenin süprizi ise ex yengem Sibel Can konseri idi. Birbirinden güzel şarkıları ve cilvesi ile geceye renk kattı. Aklınızda bulunsun Sibel yaz boyunca Ebru Gündeş ile dönüşümlü olarak Antalya/ Side de bulunan SILENCE BEACH de sahne alacak. www.silencehotel.com.tr

Diğer bir gece de Perşembe akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda TAŞYAPI’nın sponsorluğunda gerçekleşen 12. KRAL TV VİDEO MÜZİK ÖDÜLLERİ gecesindeydim. Geceye Fantezi Müzik dalında ödül alan sizin Of aman Nalan adıyla tanıdığınız arkadaşım Nalan Tokyürek ile katıldım. Yıllardır katıldığım bu ödül töreni zannedersem en kötü Kral Tv gecesiydi. Davetli olarak baktığınızda sanatçı yerine daha ziyade Taşyapı’nın davetli kalabalığı vardı. Kalite sıfırın altındaydı. Gecenin sunucuları Demet Akbağ ve Halit Ergenç geceyi yaptıkları espiriler ile kurtarmaya çalıştılar ama nafile hele hele şayet canlı yayında seyretti iseniz O Şimdi Asker ile piyasada dolaşan Tuba Ekinci yaptığı rezalet ile kendini bitirdi diyebilirim. Hele hele Müşfik Kenter gibi bir üstadın sahneye şiir okumak için çıkarılması Müşfik Kenter gibi bir değer için ayıptı doğrusu. Nedenine gelince sanatçıdan önce reklam arası verilmişti. Salondaki herkes röportaj vermek için dışarı çıkmışdı. Kenter sahneye geldiğinde koltuklar boş ve kimseye haber verilmemişti. Tabii ki şiir okunurken insanlar yerlerine oturmaya çalışıyordu. Bu esnada Demet Akbağ’ın suratını görmenizi isterdim. Ödüller dağıtıldı artık her şey bitti ama Pop Müzik Erkek dalında Murat Başaran’ın ödül alması epey komik idi. Tüm kategorileri www.kraltv.com.tr den bulabilirsiniz. Aynı zamanda Özgün Müzik dalında Selda Bağcan ile Zerrin Özer’in aynı kategoride bulunması ve Fantezi dalında Sibel Can, Ceylan, Nalan, Petek Dinçöz, Hatice ve Lara’nın yarışması komik idi.

Gecenin süperleri olarak Demet Akbağ, Meyra, Demet Akalın, Yıldız Kaplan ve arkadaşım Nalan’ı ilk 5’e alabilirim. Şunu da yazmadan edemeyeceğim epey sivri dilli oldum ama neyse bu yıl bazı sanatçılar dışında katılanlarda ikinci sınıf idi. 2007 yılında ki gece herhalde daha popüler olacak. Bu arada gecede konser veren Sertab Erener yanında Fatih Erkoç & Levent Yüksel & Hüsnü Şenlendirici ve Laço Tayfanın performansları süperdi.Gecenin en kötüleri ne yaptıklarını ve piyasada nasıl ayakta durduklarına inanamadığım Yeliz Yeşilmen ve Tuba Ekinci idi.

Cuma akşamı çok sevgili iki arkadaşımın düğünleri için Beşiktaş Barbaros Bulvarında bulunan CONRAD’ daydım. Allah herkese böyle güzel törenler nasip etsin. Servis mükemmel şekil açısından her şey fevkaladinin fevkindeydi. Geceyi Düş Bahçesi adlı organizasyon firması hazırlamış. www.dus-bahcesi.com. tıklayıp 0212 263 52 51 i arayabilirsiniz.Gecenin ağır topu ise STARAS grubuydu. DJ’in seçtiği parçalar ve ışık düzeni mükemmel ötesi idi.Aklınızda bulunsun. CONRAD bu tür geceler için süper. Bu arada her iki arkadaşıma da yaşamları boyunca mutluluklarının devamını diliyorum.

Hayatınızı güvenceye aldınız mı? Arabanız, eviniz, sağlığınız sigortalı mı ? Şayet sigortanız yoksa size bir adres aslında sokağa çıktığınız vakit etraf sigortacı kaynıyor ama size vereceğim adres güvenilir ve işinin ehli hafta sonu açılışına katıldığım bir dostumun ve ortaklarının işlettiği METRO SİGORTA bu firmada sigorta işlemleriniz yanısıra şirket danışmanlığı hizmetleri de yaptırabiliyorsunuz. Açılış kokteylinde ELMA CATERING ile anlaşmışlar. Yiyecekler mükemmeldi. Sigorta işlemleriniz için Ayşe Alus’u arayabilirsiniz. 0216 380 98 18-19 Kozyatağı Mah. İlknur Keleş Sok.Tema Plaza No.8 Kat 9 İstanbul www.metrosigorta.com.tr

Hafta ortası medya dünyasına yeni merhaba diyen ARİSTOKRAT dergisinin tanıtım gecesi için Maslak’taki Sipahi Ocağı’nın içerisinde bulunan CAVALETTO adlı kulüpteydim. Yurdumuzdaki ilk sivil binicilik kulübü olan Sipahi Ocağı içerisinde bulunan Ali Taş’ın işlettiği CAVALETTO’da at binenleri seyrederken içkinizi yudumlayabilir, yemek yiyebilirsiniz. Maslak’ta BP Benzincisinin hemen arkasında olan mekanın tel: 0212 285 03 28

ARİSTOKRAT Dergisi FİBA Yayıncılık tarafından piyasaya çıkarılmış. Genel Yayın Yönetmeni Figen Şen. Laiklik ilkesini esas almış olan dergide aklınıza gelecek her türlü konu hakkında bilgi almanız mevcut.Daha ziyade ATÇILIK üzerine konular içersede moda,fuar,makyaj, siyaset, tiyatro, resim, sağlık ve geziler hakkında ciddi makaleler mevcut. Şayet raflarda rastlarsanız ARİSTOKRAT dergisini es geçmeyin kaliteyi göreceksiniz.

İletişim Adresi: Kayışdağı Yolu Cad.Zümrüt Konak Ap. No.76/10 İçerenköy / İSTANBUL 0216 576 11 25

Haftanın albümü olarak size her zaman harikalar yaratan çıkardığı albümler ve konserleri ile gönüllerimizde taht kuran SERDAR ORTAÇ’ın bu Cumartesi piyasa sürülen ama yeni albümü MESAFE yi tavsiye ediyorum. Şarkı formatını hiç değiştirmeyen ama kalitesinden de ödün vermeyen Serdar Ortaç ın bu albümü de harikulade bu yaz geceler yine Serdar Ortaç şarkıları ile yıkılacak.

Caddebostan Hayal Kahvesi’nde Cumartesi akşamları saat 22.00 ila 00.30 MAIN PROJECT grubu devam ediyor. Kaçırmayın 0216 467 03 87 Mekân CKM’nin içinde.

Yıllardır AKM’de izlediğim ve her zaman hayran kaldığım Cihan Okan & Sevingül Bahadır & Jülide Kara’nın solist olduğu İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu konseri bu perşembe akşamı  AKM sezon sonu olarak sahneye çıkacaklar. Bu konseri kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Yaz geldiğini şimdi şimdi anlıyorum nasıl mı? Yaz konserleri BKM aracılığıyla Harbiye Açık Hava’da başlıyor.

09-10 Haziran Sezen Aksu,

11 Haziran Anadolu Ateşi,

15 Haziran Zuhal Olcay, Bülent Ortaçgil ve Feridun Düzağaç

16 Haziran Kenan Doğulu

17 Haziran Ajda Pekkan,

22 Haziran Kardeş Türküler

23 Haziran Serdar Ortaç

24 Haziran Gülben Ergen Erdoğan

25 Haziran Ferhat Göçer

27 Haziran Glorıa Gaynor

28 Haziran Paul Anka,

30 Haziran Feridun Düzağaç

01 Temmuz Kıraç ve Funda Arar sahne alacaklar. Ayrıntı www.biletix.com. tr de Fazla promosyon biletiniz varsa haber verin.

Yaz geceleri turu için ön bilgi vermek istiyorum

19 MAYIS akşamı Maçka Gmall’in karşısına BALKON ON5 açılıyor. Açılış gecesi Belkıs Özener sahne alacak. Haftanın belli günleri gazino gecesi olacakmış. Bu yıl yine iddalılar.

01 Haziran gecesi REINA açılıyormuş. İnşaatın bitişi sarkmazsa Reina severlere sürpriz olacak.

24 MAYIS’ta LAILA’nın yerine 2005’de açılan SORTIE yeniden açılıyor. Amsterdam’ın ünlü eğlence mekânı SUPPER CLUB’ın işleteceği mekan da çeşitli restaurantlar her zamanki gibi faaliyette olacak. MIRROR bunlardan bazıları aklınızda bulunsun ay sonunda Suadiye Park içindeki MIRROR’ın terası açılıyor. SORTIE’de saat 00.00’dan sonra geceyi Buz Bar’ın DJ’yi yönetecek.

01 Haziran gecesi Kuruçeşme’de yılların Zihni’sinin yerine bu kış harikalar yaratan işletmeciliğini Emre Ergani’nin yaptığı yazlık BLACK açılıyor.

02 Haziran gecesi Çubuklu Hayal Kahvesi açılıyor. Açılış gecesi Rebel Moves sahne alacak. 0216 413 68 80

Haziranın ikinci haftası NEWYORKER KURUÇEŞME’nin içine Beyoğlu’nun gözdesi ZARİFİ açılıyor. www.zarifi.com.tr  0212 293 54 80

30 MAYIS’ta Levent trafiğine kilit vuracak olan mekanlara bir yenisi ekleniyor. İş merkezi olarak faaliyet gösterecek olan KANYON’da Bağdat Caddesi’nin flash mekanlarından MIDPOINT’te olacak.

Tiyatro sezonu artık bitti ama 30 Mart’ta galası yapılan zannedersem 10 yıl evvel sinemalarda seyrettiğimiz TRAINSPOTTING adlı eser 23 ve 25 Mayıs’ta CKM’de 0216 467 25 68  www.semaverkumpanya.com

Eurovision yarışmasına az kaldı. Sibel Tüzün Türkiye’yi unuttu. Yarışacak ülkeleri turluyor. www.sibeltuzun.com u tıklayın. Şarkı epey tepki aldı. Sıralamalarda epey geride zannedersem 17’nci imiş. 20 Mayıs akşamı Sibel Tüzün ve Türkiye ye başarılar.

18-24 Mayıs arası  Müzeler Haftası imiş.23 Mayıs Rahmi Koç Müzesi ücretsiz. 0212 369 66 00

Yaz geliyor nişan ve düğün sezonu başlıyor. Gelinlik ve nişanlık için sizlere ÖZLEM GELİNLİK i tavsiye ediyorum. İstiklal Mah. Kavaklıdere Cad. No.5 Sondurak / Ümraniye/ İstanbul’da. 0216 521 95 49

19 Mayıs biliyorsunuz bu yıl Cuma’ya geliyor ve herkeste telâş şimdiden başladı. Size bir öneri 18-21 Mayıs tarihleri arasında Bodrum Türkbükü’nde son 2 yıldır flash olan İBER OTEL’de Serdar Ortaç & Hande Yener’in şarkıcı olarak katılacağı bir etkinlik söz konusu. www.mono.com.tr den bilgi alabilirsiniz.

19 Mayıs için diğer bir etkinlik de Marmaris Magıc Life’da. Bekârlar için 4 günlük tatil paketi veriyor. Kaçırılmaması gerek.

19 Mayıs için Manavgat’ta bulunan KAYASİDE’de 4 günlük tatil var. www.universitetytravel.com dan bilgi alın. 

 İstanbul Modern’de  04-10 yaş çocuklar için 15-20 kişilik  eğitici doğum günü partileri veriliyor.

 İstanbul Modern Karaköy Salı Pazarında 0212 334 73 00 www.istanbulmodern.org

İstanbul Modern’de sergiler devam ediyor. 18 Mayıs tarihinde Cumhuriyetimizin ilk kuşaklarını temsil eden, anne ve oğlu buluşturan ‘Fahrelnissa ile Nejad: Gökkuşağında İki Kuşak’ sergisi başlıyor. Sergi yaz boyunca devam edecek.

 27 Ağustos tarihine kadar gezilebilir. Salı-Pazar arası 10-18, Perşembe 10-20 arası açık. Unutmadan Perşembeleri ücretsiz.

19 Mayıs’ta Kuruçeşme’deki Crystal’ın 5’inci doğum günü partisi var.

20 Mayıs Hande Yener, Yalın, Burhan Öcal, Nev,Manga, Yüksek Sadakat, Replikas UNIFEST 2006 Parkorman

20 Mayıs Teoman Balans

22 Mayıs Atilla İlhan Şiirleri İşsanat ( GİRİŞ ÜCRETSİZ)

23 Mayıs akşamı Bostancı Gösteri Merkezinde TANJU OKAN gecesi var. Tüm popüler sanatçılar sahnede olacak.

24 Mayıs da Mercan Dede Babylon

26 Mayıs TARKAN Kıbrıs

26 Mayıs KeremCem ve Konukları Harbiye Açıkhava

26 Mayıs Duman & Yalın Parkorman

27 Mayıs Leman Sam Ve Monica Molina Harbiye Açıkhava

27 Mayıs Bulutsuzluk Özlemi Büyükçekmece Kültürpark Amfi Tiyatrosu

27 Mayıs Kenan Doğulu Kuruçeşme Arena

29 Mayıs Çiğdem Talu Şarkıları Babylon

30 Mayıs Buzuki Orhan Babylon

31 Mayıs Sabahat Akkiraz Babylon

04 Haziran Duman & Ceza Bostancı Gösteri Merkezi

07 Haziran da Müslüm Gürses Murathan Mungan Şarkıları ile Parkorman

14 Haziran STING

30 Temmuz Depeche Mode (Kuruçeşme Arena)

14 Eylül’de MADONNA geliyor.

FB taraftarı tüm GS’lı dostlarımın ŞAMPİYON’luğunu kutlarım.

22 Mayıs tarihindeki HAFTASONU SEÇTİKLERİM- 159 şehir dışında olacağımdan biraz sarkacak şimdiden sadık arkadaşlara haber vermek istedim.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

  • Caner Ural | 15 Mayıs 2006