Show TV, Cumartesi

Yapım: Med Yapım

Yarışmacılar: İlhan Mansız [futbolcu], Melih Gümüşbıçak [spor spikeri-sunucu], Zeynep Mansur [şarkıcı], Umut Akyürek [TSM solisti], Atilla Taş [şarkıcı], Hasan Yılmaz [türkücü], Yasemin Hadivend [oyuncu], Paşhan Yılmazer [oyuncu], Ece Gürsel [manken], Hülya Yiğitalp [eski Türkiye güzeli], Merve Büyüksaraç [yeni Türkiye güzeli], Magic Necmi [şovmen]

Jüri: Sema Çelebi, Hande Ataizi, Ahmet San, Şebnem Ertaul, Cenk Ertaul, Olcayto Ahmet Tuğsuz

Sunucular: Behzat Uygur, Gamze Özçelik

Yer: Florya Ice Park

Buzda Dans 2’nin başladığı 14 Ekim akşamı biz de oradaydık. Bütün yarışmacıların çok heyecanlı olduğu o gecede Yasemin Hadivent ve Paşhan Yılmazel sorularımızı içtenlikle yanıtladılar. Kendisi kadar kulisinin de oldukça renkli olduğu bu yarışmada 12 haftanın sonunda kimin birinci olacağını hep birlikte göreceğiz.

Öncelikle size bu yarışmadan nasıl teklif geldi ve neden kabul ettiniz bu yarışmada olmayı?

Yasemin: Paşhan centilmen olduğu için sözü bana verdi ilk önce. Teşekkür ederim arkadaşım. Bana zaten daha önceden bu teklif gelmişti ve ben de istemiştim açıkçası. İlk yarışmayı izlediğim zaman çok hoşuma gitti. Küçükken baleye gitmiştim fakat kalbimde oluşan bir rahatsızlıktan dolayı eğitimim bir aydan fazla devam edemedi. Baleyi bırakmak zorunda kaldım ama buz pateniyle bale çok paralel bir spor dolayısıyla burada olmak, bu atmosferi yaşamak benim için çok iyi ve bu nedenle kabul ettim.

Paşhan: Ben zaten Fatih Aksoy’un oğlu gibiyim. Bu işe beni sokan kendisi. Birinci Buzda Dans’ta da olmamı çok istemişti ama ben oyunculuk yaptığım için daha çok mesleğimle alakalı işleri yapmayı çok daha doğru buluyorum. Bu yarışmanın ilki hiç benim beklediğim gibi olmadı; gerçekten sükseli ve çok kaliteli bir yarışma oldu. İkincinin teklifi de yine aynı diretmeyle, Aksoy’dan büyük emirle geldi. Ben yine kabul etmedim yarışmayı çünkü yine bu Fox TV’ye yaptığımız dizi filmin çekimlerinden dolayı buraya gelemeyeceğimi biliyordum fakat Fatih Aksoy ‘Geleceksin,’ gibi bir emir verdiği için emri kabul ettim ben. İyi ki de kabul etmişim. Şu an hakikaten yayınlanan şov şu anda hiç umurumda değil; bugüne kadar yaşadıklarım, öğrendiğim buzda dans, buzda kaymak gerçekten çok eğlenceli ve çok keyifli bir şeymiş.

Yasemin ve Paşhan: İyi ki kabul etmişiz, iyi ki beraberiz çok eğlendik, beraber düştük.

Yasemin: Bir de biz, bir şov düşünüyoruz ileride Paşhan ile ikimiz amatörler olarak. Partner olmayı düşünüyoruz.

Bu geceye kadar ne kadar sürede hazırlandınız?

Paşhan: Tam altı hafta diyebiliriz. Dolu dolu gelemedik işlerimizden dolayı ama altı haftadır yapıyoruz bunu.

Partnerlerinizle aranızdaki uyum nasıl?

Yasemin: Ben çok memnunum partnerimden. İyi uyuştuğumuzu düşünüyorum. Resimlerimiz aynı, aynı şeyleri hissedebiliyoruz. İyi bir eşleşme olduğunu düşünüyorum partnerimle benim aramda.

Paşhan: Kesinlikle aynı şekilde ben de. İkimizin de partnerleri Kanadalı. Çok keyifli, çok tatlı insanlar.. Bambaşka dünya bakış açıları var. Onlarla sohbet etmek, onlardan bir şeyler öğrenebilmek çok keyifli, çok eğlenceli oluyor. Çok iyi niyetli insanlar en başta. Burada başka bir dünyadalar, başka bir ülkedeler. Benim partnerim yaşı 19 olduğu için biraz daha zorluk çekiyor, ailesini çok fazla özlüyor. Onun bu özlemini elimizden geldikçe tolere etmeye çalışıyoruz. İkisiyle de çalışmak çok keyifli ve zevkli.

Bu ilk akşam nasıl geçti?

Yasemin: Ben hiç ummadığım kadar heyecanlandım. Bu kadar heyecanlanacağımı düşünmüyordum açıkçası. Zaten belki de yaşadığım heyecandan dolayı da aslında göstereceğim performansı tam olarak gösteremediğimi düşünüyorum. Paşhan için de aynı şeyi düşünüyorum. Paşhan da çok iyi biliyor. Ben kendimi zaten favorisiyim o ayrı, kendimi ayrı tutuyorum ama Paşhan zaten benim favorim, özellikle erkeklerde hatta tüm bu yarışmacılar arasında. Onun da bu gece gerçek performansını tam olarak sergileyemediğini düşünüyorum şu anda.

Paşhan: Benim için aslında güzel bir geceydi. Provalarda çok çok daha iyiydim, çok daha keyifliydim ama bu akşam hakikaten heyecanın verdiği bir şey herhalde; koreografinin en kolay, en basit, hiçbir zaman düşmediğim hareketinde düştüm. Çok ilginçti.

HandE: Kolay sorularda takılmak gibi.

Paşhan: Ummadığım taş baş yardı. Partnerim çok iyi biri çok iyi skater olduğu için bakışlarıyla bana yerden kalk, dedi şov bitmedi, der gibi baktı.

Yasemin: Ama çok iyi toparladın.

Kendinizi kaçıncı görüyorsunuz?

Yasemin: Dediğim gibi ben kendimi ayrı tutuyorum, ben zaten kendimin birincisiyim ama İlhan ve Paşhan da benim için favorilerim arasında. Çok iyi olacaklarını düşünüyorum.

Yarışmadaki favorileriniz kimdir?

Yasemin: Bir sıralama yapamıyorum ama İlhan ve Paşhan iyi şeyler gösterecekler, iyi şovlar hazırlıyorlar. Her hafta daha iyi olacak, diye düşünüyorum.

Paşhan: Yasemin ile Merve. Herkesin de söylediği gibi.

İlhan: Yalancıya bak, benim yüzüme karşı “İlhan, sen benim favorimsin,” diyor ama yakaladık burada bak Yasemin yanında diye “Yasemin favorim,” diyor. [Gülüyoruz.]

Paşhan: Ben yarışmaya gelmeden önce de İlhan’ı çok seviyordum. İlhan Mansız’ın hayranıyım. İlhan Mansız’ın hayranı olduğum için onunla olduğum her sohbette o benim hayranı olduğum bir adam, şimdi onu söylesem de bir şey fark etmez yani.

Yasemin: İlhan’ın favorisini soralım?

İlhan: Benim favorim Melih ağabey ile Necmi.

Sakatlanmaktan korkuyor musun?

Yasemin: Evet, tekrar düşmekten korkuyorum. Başka bir korkum yok.

Paşhan: Yok, çok ağır sakatlıklar geçirdik. İlk önceleri düşmekten çok korktuk ama buzla o kadar haşır neşir olmaya başladık ki, yere düşmekten o düşme, sakatlanma korkusu bitti artık. Buz, kremler falan idare etmeye çalışıyoruz. Yasemin de çok sakatlandı, ben de.

Yasemin’in iddialı olduğunu öğrendik, senin böyle bir iddian var mı?

Paşhan: Hiç iddiam yok, sıfır iddialıyım. Yasemin sürekli “Seni göreceğim, hadi,” diyor ama ben hiç iddialı değilim.

  • Hande Yöremen 14 Ekim 2007