Basamaklara ağır adımlarla  basarak lobideki görevliye ‘’Terastaki partiye nasıl çıkabilirim?‘’ diye soruyorum. Tarihi dokuların bozulmadığı tam anlamıyla geçmiş kokan 1892 yılında konut olarak inşa edilen daha sonra otele çevrilen Tepebaşı’nda bulunan Büyük Londra Oteli’nin terasındaydım geçenlerde.

Daha evvel sinema ve TV dizilerinden hatırladığım 1900’lü yılların atmosferini hatırlatan otelin terasında arkadaşımın 35. yaş doğum günü partisi için cümbür cemaat toplaştık. Oteli herkes gibi çok iyi biliyordum da buranın muhteşem bir terası olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu doğrusu. Haliç’e ve İstanbul’a bir cepheden bakan çiçeklerle donatılmış bahçesinde güzel bir gece yaşadık, diyebilirim. İstanbul’un parti mekanları sıralamasında iyi bir yer bulabileceğine inandığım 54 odalı Büyük Londra Oteli’nin terasını not  defterinize kaydedin, derim. Meşrutiyet Caddesi No.117 Beyoğlu. 0 212 245 06 70 www.londrahotel.net Geceye çaldığı parçalarla renk getiren DJ Ufuk Erdoğan’ın ve arkadaşı Av. Muhsin Keskin’in performansları muhteşemdi. dj-ufukk@hotmail.com 0 507 245 14 98

Arkadaşımın doğum günü pastasını hazırlayan Foodie‘nin pastaları da nefisti. Geceye ayrı bir renk katan Taylandlı kızın ateş dansı görülmeye değerdi doğrusu.

Gecenin finalinde Büyük Londra Oteli’nin hemen ilerisinde bulunan NUTERAS’a gidelim denilince ‘’Ya orası çok güzel ama kapı gıcık, istediğini alıyor,‘’ dedim bir anda ta geçenlerde mekana uygun arkadaşlarım ile uğradığımda küstah bir tavırla ‘’Sizi tanımıyoruz içeri alamayız,’’ sözleri karşısında mekan kapısından geri dönmüştük. Daha evvel defalarca geldiğim NUTERAS’a o gece beni tanımayan görevli  ‘’Buyrun,‘’ diyerek içeri alıyordu. Yoksa Hafta Sonu Seçtiklerim yazılarımı okumaya başlamış mıydı? Neyse sağ salim kapıdan geçip asansör kuyruğunu es geçip ahlaya uflaya terasa çıktık. 2001 yılından beri gece hayatında önemli bir yer edinen NUTERAS’taydık efendim. DJ ortalığı kasıp kavuruyordu. Her defasında kırılırsa mahvoluruz dediğim cam zeminde dans ettikten sonra cool takılıp bar kenarına konuşlandık. İçeri girmek zor olduğu için illaki rezervasyonla gidilmesi gereken NUTERAS’ı size ciddi anlamda tavsiye ediyorum. Grup olarak gidildiğinde eğlence tavan yapıyor, diyebilirim. Yaz gecelerinde manzaraya karşı Mojito süper. Meşrutiyet Cad. No.149 Tepebaşı. 0 212 245 60 70

Yaratıcı olabilmek güzel bir duygu. Yasemin Genç 2005 yılında vitrin tasarımcılığından mağazacılığa geçmeye karar verdiğinde şeytan ve melek kelimelerinin ilk 3 harflerinden oluşan SEYMEL markasını yaratmış. Aileden kalan kıyafetlerle yola çıkan ve bu tasarımları örnek alarak yeni tasarımlar ortaya çıkaran Genç aynı zamanda özel dikim de yapıyor. Şapka koleksiyonu da bulunan Yasemin Genç yaz ayları boyunca her Salı 18.00- 20.00 arası SEYMEL WORKSHOP ile vintage aksesuarlarla tasarlanan ürünleri  vintage severlerle buluşuyor.  25₺ karşılığında Seymel vintage bir şapka, eldiven yada çanta gibi ürünleri yine vintage ürünlerle süsleyip kendi stilinize uyan yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz. 15₺ karşılığında kendinize ait yenilemek istediğiniz bir aksesuarı süsleyebiliyorsunuz. Bu arada workshoplarda yapılan vintage aksesuarlar sizin oluyor. Turnacıbaşı Sok. Anabala Pasajı No.23 D 101 Beyoğlu. 0  212  244 73 62

ÇEMBERİME TAKILANLAR

1- Akaretler Perestroyka’da, Salı partilerinde Ayşe Özyılmazel’in seslendirdiği parça.

2- Habertürk kanalının kaliteli cemiyet programı HT Kulüp’ü muhakkak izleyin. Cumartesi sabah saat 11.00’da.

3- Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Derneği’ne (www.bgd.org.tr) yapacağınız küçücük bir yardım onlara mutluluk verecek. İnternet sitesindeki banka hesabına 10₺ yatırabilsek ne olur?

4- Sertab Erener’in single’ı ‘Bu Böyle‘ Murat Uncuoğlu & Emre Dündar remiksini beğendim ama artık 2010’da Erener’den yepyeni bir albüm bekleniyor.

5- Çarşamba akşamı Aljamal’de yapılacak olan ‘Bir Çöl Masalı‘ partilerinin başlıyor olması. 0 212 219 5 30

6- Son haftalarda bana en çok sorulan soruların başında ‘’Çeşme hakkında yardımcı olabilir misin?‘’ Yazımın finalinde bulunan arşiv kısmında 21. 08. 2007 ve 25. 08. 2008 tarihli bölümler Çeşme severler için yararlı olur inşallah.

7- Sibel Can’ın yeni albümüne adını veren Ayla Çelik imzalı ‘Benim Adım Aşk’ adlı şarkı.

8- Yaşamınızın belli noktasında izleri olan Farah Fawcett ve Michael Jackson’un kaybı.

9- SuAda’ya renk katan Pazar akşamları düzenlenen JB partileri saat 17.30’da başlıyor.

10- Sezen Aksu’nun arşiv tadındaki ‘’Yürüyorum düş bahçeleri’nde.. sezen‘’ adlı albümü. Başkalarına verdiği 29 parça. 2. cd daha hareketli.

BU HAFTA NEREDE EĞLENELİM?

·        30 Haziran Turkcell Kuruçeşme Arena Kardeş Türküler.

·        01 Temmuz Turkcell Kuruçeşme Arena Sertab Erener.

·        02 Temmuz Turkcell Kuruçeşme Arena Ferhat Göçer & Michael Bolton

·        03 Temmuz Çubuklu Hayal Kahvesi Sultana

·        03 Temmuz Turkcell Kuruçeşme Arena Yalın

       *    03 Temmuz Enka Vakfı Açık Hava Tiyatrosu, Funda Arar,

      *      04 Temmuz Turkcell Kuruçeşme Arena Nilüfer

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 29 Haziran 2009