+ yazılar

En sevdiğim yemek çeşidi tavuk, çocukluğumdan beri tavuklu tüm spesiyalleri hep tercih etmişimdir. Birkaç yıl önce ortaya çıkan hormonlu tavuklar ve kuş gribi vakaları dahi bu değerli besin maddesinden beni alıkoyamadı. Yıllardır yurdumun önde gelen tavukçuluk firmasında çalışmam da buna katkıda bulundu. Entegre tesislerde yetiştirilen tavuklar hele hele Sağlıklı Tavuk Platformuna üye bir kuruluş ise  (www.sagliklitavuk.org) hijyen bakımından gerçek manada kaliteyi teşkil ediyor.

Geçenlerde Anadolu Yakasında Suadiyenin üst kısmında Kazasker semtinde yeni açılan ‘KÜMESTEN  CHICKEN GRILL‘ adlı mekanı keşfettim. Kömür ateşinde özel soslarla harmanlanan tavuk çeşitleri bir anda dikkatimi çekti. Şemsettin Günaltay Caddesinde (Minibüs Caddesi) bulunan turuncu rengindeki tabelası bana sanki yeşil ışık yaktı. ‘KÜMESTEN CHICKEN GRILL‘de tavukçu dükkanında bulunabilecek tüm çeşitler mevcut. Kömür ateşinde çevrilen bütün piliçler yanında ‘Louisiana Chicken Wings‘ muhteşemdi. Chİcken Steak, şiş, çöp şiş ve Schinitzel ağız tadını bilenler için bir numara. Akşamları saat 22.00’a kadar hizmet veren ‘KÜMESTEN CHICKEN GRILL‘de tavuk ürünleri ile beraber güveçte kuru fasulye ve tadı damadığımda kalan ızgara köfte bulunuyor. Fiyatları verilen hizmete karşın hayli ucuz olan mekanda  evlere servis imkanı da var. Piliç kroket ve piliç nugget spesiyallerinin de bulunduğu ‘KÜMESTEN CHICKEN GRILL‘ Şemsettin Günaltay Cad. No.142 / C Suadiye / Kazasker’de. 0 216 373 88 98 (Kazasker Camii önü)

Hep Avrupa yakası diye diretiyoruz. Hafta ortası Fenerbahçe’de bulunan Dalyan Kulüp içindeki CHAPEL adlı mekanda dizi ve müzikal oyuncusu Ayça Varlıer’in yakında çıkaracağı albümden şarkıları yorumlayacağını duyunca bir anda buraya konuşlandık. Dalyan Kulüp’te birçok kez bulunmuştum ama içerisinde  bulunan CHAPEL’e hiç uğramamıştım. Mekana girince kendimi bir anda mahallemizin barında gibi hissettim. Girişin hemen sol kısmında bir sahne ve bar ile bütünleşen sımsıcak bir salon. CHAPEL’de Latin, rock, caz tarzı sanatçılar ve gruplar sahne alıyor. Müşteri kitlesi elit üzeri ağırbaşlı bir kitle. Programlar saat 22.30 gibi başlıyor. Barmen Hüseyin tarafından hazırlanan kokteyller kadar muhabbeti de mükemmel. Ayça Varlıer’in seslendirdiği yeni ve cover parçalar ile yepyeni bir mekanı keşfetmenin sevincini yaşadık bir anda. O gece tanıdık sima olarak Tuba Önal, Serdar Orçin, Mehmet Teoman ve Selim Atakan ilk gözüme çarpanlardandı. CHAPEL’in programını öğrenebilmek için chapel@dalyanclub.com adresine PROGRAM konulu bir başlık yazıp email atmanız yeterli. CHAPEL Atlıhan Sok. No.3 Fenerbahçe / Kadıköy / İstanbul. 0 216 348 58 41 www.chapelistanbul.com  

 Bu arada  Ayça  Varlıer çok yakında tiyatro oyunlarıyla sahnelere ‘’Merhaba,‘’ diyecek yeniden. İlk oyun  Tiyatrokare tarafından hazırlanan Nedim Saban’ın yönettiği Zülfü Livaneli’nin eseri ‘LEYLA’NIN EVİ‘nde rol alacak. Oyunda Varlıer’den başka Onur Bayraktar, Nuri Gökaşan, Volkan Severcan ve Melda Gür gibi tanıdık isimler  yanında birbirinden yetenekli isimler rol alacak. ‘LEYLA’NIN EVİ‘nin dekor tasarımını Nurullah Tuncer, kostümlerini Yeşim Türkgeldi hazırlamış. Müziklerini ise Ferhat ve Zülfü Livaneli yapmış. www.tiyatrokare.com.tr

Yepyeni bir albüm daha müzik marketlerde yerini aldı, bahar mevsiminin şu cıvıl cıvıl günlerinde. Benim daha ziyade Sezen Aksu ve Ajda Pekkan fanı olarak bildiğim dönem dönem radyolarda da program yapan Serhan Sokulgan’ın piyasaya Sony Music etiketiyle çıkardığı üç şarkılık albümdeki şarkıların düzenlemelerini Can Tosun yapmış. Tuğba Özerk ve Can Tosun’un vokal yaptığı ‘SAHİP‘ adlı albümde yıllar evvel Sezen Aksu’dan dinlediğimiz ‘Seni Kimler Aldı’ yanında sözleri Günay Çoban tarafından yazılan müziğini Serhan Sokulgan’ın yaptığı ‘İhanet‘ ile albüme ismini veren Teoman Nazif ve Vedat Genç’ten ortaya çıkarılan ‘Sahip‘ adlı şarkıları çok beğendim. Satış fiyatı sadece 5 TL olan albümün kapak tasarımını Onur Özışık tasarlamış. Serhan Sokulgan’ı geçen yıllardan Gülşen ile gerçekleştirdiği  Sezen Aksu imzalı ‘Kaderim‘ adlı başarılı düetten ve ‘Bitti Ruhumun Gezmeleri‘ adlı şarkılardan hatırlayabilirsiniz.

ÇEMBERİME TAKILANLAR

1) İzzet Çapa’nın meşhur Çapamarka mekanları 2010 yazı için Hilton Oteli’nin hemen altında bulunan daha evvelki yıllarda Banliue olarak bilinen yer 15 Mayıs’ta Joke CIRCUS adı altında açılırken, 27 Mayıs’ta Aljamal sürpriz yaparak Kuruçeşme’de tekneyle açılıp Catamaran tarzı bir eğlenceye yelken açacak. Meşhur Cahide de eski yerinde Mayıs ortalarında iki yıl aradan sonra yoluna devam edecek.  

2) AŞKIN YAŞI YOK adlı (Catherine Zeta Jones başrolü oynadığı) filmi izleyemedim ama filmde Saadet Işıl Aksoy’un da rol alması hoşuma gitti.

3) BKM’nin yaz döneminde Turkcell Kuruçeşme Arena’da 07 Temmuz’da Eros Ramazotti’yi ağırlayacak olması.

4)15 Nisan Perşembe akşamı CKM’de Caddebostan Hayal Kahvesi sahnesinde Jeyan Bahur’un konseri. Yaz bahçesinin açılışı ve Kayra Restoran Haftasında şarap tadımının yapılacak olması. 0 216  467 03 87

5) Garanti Bankası ile Tursak Vakfının ortaklaşa düzenleyecekleri ‘Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri  Festivali’nin 23 Nisan ile 28 Nisan arasında düzenlenecek olması.

6) Devlet Çok Sesli Halk Müziği topluğunun Nisan ayı konserinin 15 Nisan’da saat 20.00’da Beyoğlu Muammer Karaca Tiyatrosunda gerçekleşecek olması.

7) Cihangir’de saat 14.00’da bile kahvaltı mekanlarının tıklım tıklım oluşu.

8) Kanal D’de yakında başlayacak olan ‘Cuma’ya Kalsa‘ adlı komedi dizisi. Haluk Bilginer, İnci Türkay, Nilgün Belgün ve Aysun Kayacı’nın başrolleri paylaşıyor olması.

9) Yakında kendi tarzından bir albümle müzik severlere ‘’Merhaba,‘’ diyecek olan Işın Karaca. Şarkıcının arabesk şarkılarından oluşacak olan albümde Gülden Karabaöcek’ten ‘Sabırtaşı‘ adlı şarkı dahi var.

10) Ümit Besen tarafından seslendirilen radyo cıngılı..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 12 Nisan 2010
+ yazılar