Bekar, mutlu ve çocuksuz olarak çıktım Bodrum tatiline.

Olmazsa olmaz tatil beldem bu yıl bana daha zinde, daha çekici geldi hani.

Yaşlılık belirtileri değil ama tüm kışın yoğunluğunu atabilmek adına fazla gezmedim fazla takılmadım gece gezmelerine.

Artık tam manası ile evim gibi gördüğüm Gümbet sırtlarında bulunan Hotel Gümbet’te konuşlandım yeniden. Her zaman yaptığım gibi kahvaltı sonrası kendimi atmadım Bodrum koylarına. Fark ettim ki Hotel Gümbet’in havuz başında muhteşem manzarası ile güneşini sindirdim bedenime. www.hotelgumbet.com 0252 319 59 35

Tabii ki gittim Gümüşlük’e, Türkbükü’ne, Gündoğan’a, Ortakent ‘e; hepsi cıvıl cıvıl insan selindeydi. Her ne kadar geçen hafta sonu gazete eklerinde Bodrum kan ağlıyor başlıkları atılmış olsa da Temmuz başlangıcında durum pek de öyle değildi. Esnaf kan ağlasa da çaresiz çünkü Bodrum’un her tarafında bembeyaz şekilde çevrilen evlerde yaşam daha ekonomik. Dışarıda bir yemeğe kalkışılsa fiyatlar içler acısı, hele kalabalık bir aile ortamıyla katılım olsa şehre dönülünce tatilin acısı cayır cayır çıkacak gibi. Bu nedenle halk genelde evinde veya daha mütevazi yerlerde yemek olayını hallediyor. Masmavi denizi adeta temiz havası ile bütün bir kış özlemi çekilen Bodrum turumuza başlayalım….

Bodrum dan adeta başka bir yermiş gibi irdelenen Türkbükü ilk durağımız. Geçen yıllara oranla daha canlı  daha keyifli. Dolmuş durağının hemen yamacındaki Güverte Bar anayola taşınmış. Onun yerine 03 Temmuz’da Serdar Ortaç sahnesiyle açılan Pasha’s faaliyette. Ay boyunca Demet Akalın, Murat Dalkılıç ve Fatih Ürek sahne alacaklar. Mekanın önünde bilumum mağazalar açılmış. Kordonboyu’nda açılan restoranlar yine dolu. Ramazan’a kadar doluluk devam edecek gibi. Yıllardır vazgeçemediğimiz  Hocanın Yeri yine mantısı, çiğ böreği, lokması ile ağız tadını bilenler için ideal. İlerleyen kesimde canlılık  devam ediyor. Köprünün hemen ilerisinde popüler mekanlar adeta sinek avlıyor gibi herhalde Temmuz ortası buralarda yoğunlaşacak. Divan Palmira, Maki  buraların en popüler mekanları. Gün içinde sadece Maki tarafı eğlenceli DJ Ömer Cağaloğlu’nun seçkileri ile Makinin barı dopdolu. Gece içinde Ship A Hoy  pek keyifli. Kimi ararsan orada. Ali Sayar’ın işlettiği Beş Oda adlı mekan da popüler. Türkbükü’nden Bodrum’a son dolmuş gece saat 03.00’da. Gelmişken Türkbükü pazarının kurulduğu yerdeki dondurmacının katkısız dondurmaları fevkalade.

Doğa harikası olarak gördüğüm Gümüşlük yine harika. Balıkçılar hep popüler illaki pazarlık yapılacak. Ama Akvaryum’da balık yenilecek. Gümüşlük otoparkından aşağı inince hediyelik eşyacılar işi abartmışlar. Ne ararsan var misali yoğun. İskelenin sol tarafında bulunan Club Gümüşlük’te tiyatrocu istilası var. İskelenin sağ tarafından ilerleyince Mimoza Balıkçısının ortamı bir şaheser. Hemen ileride bulunan Mandalin Studio Apartları muhteşem. Fatih Işıksoy’un işlettiği taş odalarda tatil yapmak epey keyif verici.  www.fg-homes.com 

Geçen yıl Kıvanç Tatlıtuğ ve Meltem Cumbul yanında Yaprak Dökümü’nün Ferhundesi Deniz Gökçer’in konakladığı mekanın yemyeşil bahçesi mükemmel. Sessizliğin hakim olduğu bu yeri illaki keşfedin. Ben denedim hayran kaldım.Hemen ileride tepede her daim ziyaret ettiğim LİMON’da günbatımı yine güzel. 08 Temmuz’da Birsen Tezer sahne alıyor burada.

Dedim ya bu tatil biraz dinlenmeceli geçti. Ortakent’in nefis denizinde Meltem Otel’in ağaçlar altındaki serin masalarında zeytinyağlı tabldotları yedik tavşan kanı çayları yudumladık. www.meltemotel.net Aile ortamının yaşandığı mekanda çoluk çocuk ünlü ünsüz herkes dostluk içinde tatilin tadını çıkarıyor. Meltem Otelin hemen yanında bulunan Dalga Beach’te popüler simalar güneşleniyor.  Akşamları caz konserlerinin yapılması güzel.

Bitez Dondurmacısı, Aktur Fırını  yanında yine Bitez2de bulunan Sarnıç Beach’te ortam güzel. Set set oluşan mekanda gün boyu DJ performansı yanında çalışkan elemanları ile tatilde olduğunuzu bir kez daha anlıyorsunuz. Erkan Gönül’ün samimiyeti, burada yenilen yaprak sarmaları ve akşam beş çayları hep kış boyu özlenenler. Açık denizi ile rahat yüzebileceğiniz Sarnıç’ın vale sistemi de var. Aktur Tatil Sitesi girişinde bulunan Sarnıç’ın tel. 0 252 343 14 33  www.cafesarnic.com

Torba kavşağının inşaat alanı haline gelmesi şimdilerde kötü ama gelecek için epey güzel olacak. Yanlış ifade edilmediyse buraya Sanayi taşınıyor. Ayrıca şehirler arası otobüslerde buradan kalkacakmış. Şimdiki garajda beldeler arası ulaşım devam edecek, yakında zamanda buraya AVM tarzı bir yer açılacak deniliyor.

Geçen yıllarda Türkbükü’nde Ship A Hoy önüne açılan Kahve Dünyası iş yapmamış olsa da, Karada Marina da Home Store yerine açılan Kahve Dünyası, Bodrum’un en flash mekanı olmuş gibi çünkü kimleri ararsan burada şimdilerde. En kötüsü yıllardır keyifle eğlendiğimiz Marina Yacht Club‘ın tam kapısında oluşu. Bu arada Bodrum’un en kaliteli mekanı Marina Yacht Club’ta Pazar pazartesileri Fatih Erkoç, Salı, Çarşamba ve perşembeleri İstanbul Gelişim Orkestrası, Cuma ve Cumartesi akşamları Zeynep  Casalini konserleri 30 Ekim’e kadar devam edecek.

Bodrum’un Marina kısmında Sünger Pizza ve Liman Köftecisi yıllardır başarılı bir çizgi ile yoluna devam eden Yağhane yerine Nişantaşı City’s de faaliyet gösteren Cook shop şubesini açmış. Uzun zamandır gitmediğim eğlence mekanı Fink popüler ortamıyla çalışırken Askerlik Şubesinin hemen karşısında bulunan Victorria eğlencenin damar taşlarından. Marinanın tam karşısında faaliyet gösteren Arjantin restaurantı Tango’da et spesiyallerinin sunumu  çok güzel özellikle ekmeğin kese kağıdıyla masaya bırakılması ilginç. DJ aralığında ara ara keman ile masaların dolaşılması süper diyebilirim.

02 Temmuz gecesi açılışına katıldığım Gölköy Havana Fashion Beach izlediğim defile muhteşemdi. Yaklaşık 15 Rus mankenin teşhir ettiği kıyafetler kadar da kendileri de güzeldi. Bu yaz için epey ses getireceğine inandığım mekanda o gece bendeniz haricinde Pınar Altuğ Yağmur Atacan çifti Didem Uzel, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Bayer gibi isimler vardı. Buranın da DJ destekli volumlu parçaları bayağı ses getirdi o gece.

Yıllardır Bodrum gecelerine takılırım  ama ilk defa Barlar Sokağında Cafe Delmar’ın hizasında bulunan    ALEM BAR‘a gittik. Doğan Bulut tarafından işletilen mekanda Reşat Dilek adlı şarkıcı sahne alıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar sanat müziği eserlerini hayli güzel bir şekilde yorumlayan şarkıcıyı gerçekten başarılı buldum. Bir an düşündüm de İstanbul’da sahne alan popüler olma yolundaki starcıklardan daha iyi Reşat Dilek. Bodrum geceleri için gerçekten güzel bir yer ALEM BAR. Cumhuriyet Cad. No.134 Azmakbaşı.0252 313 69 50

Bodrum’da yakın zamanda

19 Temmuz / 23 Temmuz arası sanat yönetmenliği Yücel Canyaran tarafından gerçekleşecek olan D-MARİN Turgutreis 6. Uluslararası Klasik Müzik Festivali gerçekleşecek www.dmarinfestival.com 0800 211 00 10

04/08 Ağustos tarihlerinde Bodrum Yacht Show 2010 gerçekleşecek. www.bodrumyatchshow.com

Bir sürü konser var yine Bodrum’da 16 Temmuz’da Antik Tiyatro’da Serdar Ortaç ile Club Virjin’de 07 Ağustos’taki Tarkan konserleri en popüler olanlar.

Dedim ya bu tatil biraz dinlence ile geçti. Bakalım yeni zamanlarda yeni rotalar nereye akacak?

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 05 Temmuz 2010