+ yazılar

Uzun zamandır yazıyordum Anadolu Yakası’nda şöyle sıkı sıkı eğlenecek yer az ya da yok bu nedenle hep istikameti Avrupa Yakası’na çeviriyoruz diye.

Geçen hafta içerisinde bu yıl 20. yılını kutlayan Hayal Kahvesi yeni şubesini Şaşkınbakkal’da açtı. Sahilden girişte TİKE’nin hemen yanında Bağdat Caddesinde de Boyner’den aşağıya yöneldiğinizde hemen Kazım Özalp Caddesinde. Şık bir açılış gecesi yapan mekânda ilk önce DJ kabininde Hakan Türkürer ve saksafon show büyük ilgi gördü, havanın da güzel olmasıyla cadde sanki trafiğe kapandı gelen davetlilerle.

Hale Caneroğlu’nun sahne almasıyla Hayal Kahvesi epey şenlendi. Kaliteli personeli şık döşenmesi yanında zengin mutfağı ile Anadolu Yakasının son dönemde açılan en popüler mekânı, diyebilirim. Bistro tarzındaki mutfağında hazırlanan et çeşitleri, pizzalar ve makarnaları yanında tatlıları da muhteşem, serpme kahvaltısı da kayda değer kalitede. Zengin kav’ı ise görülmeye değer. Bu hafta sonu sahne alan Emir Ersoy & Procet Cubano topluğunun müthiş sahnesiyle Anadolu Yakasında unutulmaz bir gecesi daha yaşandı. Solist olarak sahne alan Ayça Varlıer’in seslendirdiği parçalar ile Hayal Kahvesine gelenlerin kulaklarının pası silindi. Yakın gelecek de pazartesi akşamları Stand up gösterilerinin olacağı mekanda Salı akşamları İlhan Şeşen Live geceleri olacak 29 Mart’ın konuğu ise Vedat Sakman. Mekanın alt katında gerçekleşecek 200 kişilik salonu yakanın en şık salonu. Yakın zamanda herkeslerin konuşacağı Şaşkınbakkal Hayal Kahvesi’ni acilen görün, yiyin, için, eğlenin.

Bu arada kapısında vale servisi olsa bile hemen karşı tarafında bulunan İspark ‘a aracınızı park edebilirsiniz ama alkol tüketimi olacağından araçsız gelinmesi daha iyi olabilir. Kazım Özalp Cad. Yalman Center C Blok. Şaşkınbakkal. 0 216 467 03 87

Yıllardır takip ediyorum AFİFE JALE ödüllerini çoğu oyunu izlediğim içinde bu ödül gecesinde hep düşündüklerim beğendiklerim alıyor AFİFE JALE ödüllerini bu yıl 15.cisi yapılacak olan tören 18 Nisan 2011’de Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek. Yapı Kredinin organize ettiği geceyi Korhan Abay sunacak. Bu yıl ki adaylarda gerçekten tam manasıyla seçilmiş doğru seçimler ama tek sırıtan izlediğim burada da beğenerek yazdığım Özel Hayatlar adlı oyunda rol alan Hande Ataizi’nin aday olarak gösterilmesi 2011’de çıkan bir oyunda ve çok az sayıda oynaması beni şaşırttı. Acaba, diyorum sanatçının adının popüler oluşu törene renk mi katacak bilemedim. 2011 AFİFE JALE Ödül adayları için http://www.afife.org/basin_21032011.aspx linki tıkladığınızda sanatçıların isimlerini bulabilirsiniz. Bu yıl Muhsin Ertuğrul Özel Ödülünü Müjdat Gezen’in alacak olması da güzel bir durum. tiyatro severler için.
www.afife.org

Tiyatro demişken yeni bir oyun izledim geçen oyuncu isimleri arasında sürpriz bir isim vardı. İki yıl evvel de sahne de izlediğim isim Deniz Akkaya idi bu isim. Şimdi bu da ne iş, demeyin ama hafif sıyrıklarla atlatsa da Deniz Akkaya bu işi de başardı. Alt yapısı olmasada beklenenden daha iyidi Akkaya sahnede.Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından prömiyerinde izlediğim oyunun adı ‘Az Sonraaa’. Magazin programının yapımında yaşanan gerçekler anlatılıyor kısaca. Ali Poyrazoğlu, Bülent Kayabaş’ın başrolunu paylaştığı oyunda Özdemir Çiftçioğlu, Nur Gürkan, Burak Alkaş ve Hakan Bulut da inanılmaz derecede başarılılar. ‘Az Sonraaa‘da Deniz Akkaya sanki kendini oynuyor. Silikonlu sunucuyu yani. Kişiler arasında yaşanan gizli aşklar, paparazzilerin sorunları yanında popüler isimlerin görünmesini istemedikleri kayıtları için yaşadığı keşmekeşler ama en önemlisi de Ali Poyrazoğlu nun ara ara sahneye çıkıp günümüz hakkında verdikleri demeçler ‘Az Sonraa’nın en güzel sahneleri Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği oyun için 31 Mart ila 03 Nisan arası Şişli Cami Karşısı Ali Poyrazoğlu Tiyatrosunda 0 212 240 43 33-44 Kozzy de 14 Nisan’da, Kadıköy Halk Eğitim de 16 Nisan da sahnelenecek.

Yeni albümler çıkıyor bahar havasıyla birlikte hafta ortası gazeteci yazar Ayşe Özyılmazel’in piyasaya çıkan yeni albümü ‘Sıfır Makyaj’ı aldım Etiler DR mağazasından arabaya takıp Bebek yönüne ilerken cıvıl cıvıl bir albüm ile karşı karşıya kaldım. Müzik Direktörlüğünü de Özyılmazel in yaptığı albümde şarkıların çoğunu kendisi yapmış heyecanla da yorumlamış dinledikçe bayılıyor insan Arabesk adlı şarkısı yanında diğer hızlı parçalarda insanın kanını kaynatıyor. 7. şarkı Hit Benim Aşkım’ın Vizontele’nin giriş müziğini andırırken 8. şarkının müziği Fransız film müziklerini andırıyor. Ben çok sevdim ‘Sıfır Makyaj’ı eğlenceli ve dinamik bir albüm olmuş. Yaklaşık 15 gün evvel Özyılmazel’in nabız yoklamak için Nahide Palas’ta DJ kabinine geçip Arabesk adlı şarkısı tanıtmasında mekanda bulunan yüzlerce insanın pozitif tepkileri bunun göstergesiydi. Albüm kartonetinde Özyılmazel’in kendi hakkında 50 maddeyi sıralaması yanında her şarkının ne zaman nerede ortaya çıktığının yazılması da güzel bir düşünce olarak geliyor bana. Yolu açık olsun ‘Sıfır Makyaj’ın. Bu arada Ayşe Özyılmazel Sabah gazetesi ve Günaydın’da hafta da 6 gün köşe yazılarına ve röportajlarına devam ediyor. www.ayseozyilmazel.com

ÇEMBERİME TAKILANLAR

1- Çocukluğumuzda Suadiye’de şimdilerde Suadiye Park olarak bilinen yerde Reşat Club vardı. Küçük havuzunda yaz ayları serinlenir, çoğu zamanda eğlenceli gecelere tanıklık ederdik. Kapandı gitti yıllar evvel. Geçen hafta sadece isim benzerliğiyle hemen gerisinde Suadiye Movieplex Sinemasının girişinde açıldı Suadiye Reşat. Biz de Aysu ile hazır kıta hazır bulunduk mekanda. Bahçeyle başlayan mekana girince ferah bir alanda ilerledik geniş barı kaliteli personeli ile Suadiye Reşat, Anadolu yakası gecelerine ortak olmaya aday. Çarşamba, Cuma, Cumartesileri canlı performansların olacağı mekanda gün içinde hafif yiyecekler yanında bistro tarzı lezizle ile kebap çeşitleri düşünülmüş uygun fiyatla. DJ performanslı gecelerin ağırlıkta olacağı Suadiye Reşat’ı es geçmemekte yarar var. www.sadiyeresat.com Plaj Yolu No. 10 /A Suadiye. 0 216 384 04 94
2- Cook Shop yeni şubesiyle yaz aylarında Arnavutköy BP’nin üst katında açılıyor. www.cookshop.com.tr
3- 17 Mart’ta Mojo’da dinlediğim Melis Danişmend 20 Nisan’da Beyoğlu Ghetto’da 23 Nisan’da Ankara 312’de.
4- İstanbul Modern’de 25 Mart’ta başlayan ve 24 Temmuz’a kadar devam edecek olan ‘Kayıp Cennet‘ adlı sanat, doğa ve teknoloji ilişkisini alan 21 kişinin ortak eserlerinin bulunduğu sergi. www.istanbulmodern.org
5- Ebru Gündeş’in Şebnem Sungur ve Gökhan Tepe imzalı ’BEYAZ‘ adlı şarkısı.
6- BKM’nin Pazar günleri sergilediği ‘Kadın ile Memur‘ adlı oyunu 8 Nisan’da CKM sahnesinde.
7- Bu yıl 30.su yapılacak olan İstanbul Film Festivali 02 Nisan’da başlıyor. 17 Nisan’da bitiyor.
8- Caddebostan sahilinde tenis kortları ve Zanzibar’ın hemen yanında bulunan Vakıf Tenis Cafe. Şehrin içinde doğa ile iç içe bir ortamda mis gibi kahvaltı ve aperatif yemekleri uygun fiyata yiyebileceğiniz bir yer.
9- Circus 30 Mart Çarşamba Mojo’da.
10- Bu Cuma 01 Nisan. Balık olmayalım.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 28 Mart 2011
+ yazılar