Yaşamım boyunca böyle soğuk Mayıs ayı görmedim hani ara ara yağmur hep çiselemişti ama kesinlikle kalorifer olayını yaşamamıştık. Ne bileyim dünyada bir şeyler mi değişiyor anlayamadım bir türlü havaların yağışdan öte soğuk oluşu da insanı bezdiriyor hani, geçen yıla kadar 05 Mayıs’ta yaşanan Hıdrellez’de ateş yakar üzerinden atlarken bu yıl demin de değindiğim gibi kalorifer yaktık, evde sıkı sıkı sarıldık battaniyelere.

Mayıs başında şehirde yine birçok etkinlik gelişti ama mevsimsizlikten hiçbirinde keyif yoktu. 03 Mayıs günü Boğaz’ın neşesi SORTIE açıldı yağan yağmur ile ilk iki haftası için karamsar geçirdi mekanı. 04 Mayıs akşamı İstinye Park’ta Ajda Pekkan istilasından sonra F1 partisi için VODAFONE’un katkılarıyla REINA’ya çevrildi rota. Yağmurun yağacağı günler evvelinden belliyken Nilüfer’in o güzel performansı yağmur altında kaldı. 06 Mayıs’ta Akaretler’de bulunan W Hotel’de Engin Altan Düzyatan’ın Slim Move partisinden sonra bu yıl tiyatro dalında ödüle doymayan sanatçısı Ayça Varlıer’in Tomtom Sokak’ta Beyoğlu ALT’ta gerçekleşen yakında çıkacak albümünden seslendirdiği şarkılara kitlendik bir anda. Bestesini kendisinin sözlerini Mehmet Teoman’ın yazdığı ‘Ağlama Babam’ adlı şarkıyı şimdiden çok beğendim. Cuma cumartesi akşamları Astoria’da bulunan Coco Clementine insanlar gerçekten eğleniyor. Yaş ortalaması biraz küçük bir kitle olsa da DJ Doruk mükemmel ötesi bir performans gösteriyor pikabının başında. Biz mekana girebildik ama siz muhakkak kapı için rezervasyon yaptırın.

Geçen haftada havalar daha da güzelleşecek diye umut ederken pek yağmur yağmasa da yine yeniden afankanlar peşi sıra devam etti cephemde. 12 Mayıs gecesi Hürriyet Gazetesi Kelebek yazarı Onur Baştürk’ün Tünel’de bulunun SPOIL’de düzenlendiği ‘Onur&Friends’ ile Yaza Merhaba partisi ile eğlence tavan buldu. DJ Salih Saka tayfasından DJ Tolga geceye inanılmaz  enerji kattı. Gelen misafirlerini şampanya ikramıyla karşılayan Onur Baştürk Şubat ayında çıkan Uydurukçu kitabından sonra
Aralık ayında da yeni roman ile kitapseverlere ulaşacağını kulağımıza fısıldadı. Geceye gelen misafirler arasında bulunan Gülşen yeni çıkan single ‘Yeni Biri’ ile SPOIL’de şarkının güzelliğini konuşturdu.
Gerçekten beğendim tam yaz parçası hele yüksek volume dinlenince süper. Bu arada Gülşen’in yeni albümü Eylül 2011’de müzik marketlerde olacakmış.

SPOIL’den sonra gece yarısı Maçka’da bulunan Nahide Palas ‘a ışınlandık. Burada da Hello dergisinin partisi vardı. DJ kabininde ise Habertürk yazarı Oben Budak seçkileri ve mekanda bulunan Brezilyalı  dansçı kızların gösterileri ile gözlerimiz bayram etti. Nahide Palas ay sonuna doğru havaların ısınmasıyla ‘Nahide Rüya Adası’ olarak hizmete giriyor. Çapamarka Group Genel Müdürü arkadaşım Barış Demirtaş  gece eğlence esnasında yazlık mekanın inşaat halini bir çırpıda gezdirdi bana. Sahne aynı yerde kalırken bar kısmının yerini değişiyor. Mekana yüksek standlar monte ediliyor, ses dışa etki etmemesi için de yüksek camekanlar ile mekan büyütülmüş. Yaz boyunca yine Salı geceleri sanatçı performansları ile misafirlerini eğlendirecek Nahide.

Geçenlerde açılan THERAPIA BALIK

Tarabya tarafında Kireçburnu’nda açılan Hasan Keskin’in işlettiği THERAPIA BALIK eşsiz manzarası işinin ehli personeli yanında envayi çeşit balık spesiyalleri ile Boğaz’ın yenilerinden. O5 Nisan Çarşamba açılan THERAPIA BALIK’ta manzara Karadeniz’e doğru yol alırken yenilen balık mezeleri ve zeytinyağlılar bir daha ne zaman gelelim dedirtecesinden. Balıktan anlayan ve balık ile yaşayan bir personelin oluşu da  gelen misafirlere güven veriyor. Şık ortamı ile özel geceler için daha doğrusu balıktan anlayan dostlarla  buluşmak için THERAPIA BALIK son zamanlarda açılan balıkçılardan çok farklı çok kalite bir yer.Bizans döneminde ‘tedavi eden iyileştiren’ anlamına ismi ile THERAPIA BALIK’ta Tuzda Kalkan ve dondurma ile servis yapılan portakallı tahinli volkanik tatlısı mükemmel.

Fiyat aralığı da diğer balıkçılarla kıyaslanmayacak kadar cüzi. O gece ilk defa tattığım Logos balığından yapılan Fajita Balık’ın manzaralı masama gelişi ve lezzeti halen aklımda. Acilen THERAPIA BALIK ‘a tekrardan gidilecek gibi. Haydar Aliyev Cad. No.96 Sarıyer. http://www.therapiabalik.com www.therapiabalik.com 0 212 223 25 26 Tarabya’dan gelirken sahil yolunda Tarabya Oteli’ni geçtikten sonra Çin Konsolosluğuna gelmeden, Vale servisi mevcut.

Dünyada ilk Alacarte Menülü Supper Club  Ortaköy’de

Popüler gece hayatının enlerinden Supperclub interaktif sanatsal performansları ve club müziği ile  yoluna devam ederken alacarte menüsünde çorbadan Hindistan cevizli çıtır jumba karidese, levrek üzerinde deniz tarağından limonlu parfeye kadar çeşit çeşit spesiyalleri mevcut. Ortaköy Supperclub’ın beyaz kırmızı dekoru yanında rahat minderleri ile gece gezenlerin en beğendiği mekanlardan. Şef İsmail Bulut’un özel olarak hazırladığı menüler tadılmak için bizi bekliyor. Her yerde yenilen Tom Kha kai çorbası yanında burada ilk defa keşfettiğim yengeçli etli bira çorbası süper. Kırmızı Masa Harina içersinde somon  Carpaccio başlangıçlar için ideal bu yemek soğan domates susam yolu ile sunuluyor. Hindistan cevizli çıtır jumbo karides ve Wontona sarılmış kızarmış ördek ana yemekler için tercihlerim arasındaydı. Tatlı için ise frambuaz ile sunulan Montblanc nefis üzeri. Özel günleriniz ve davetleriniz için Supperclub ilk tercih edeceğiniz mekanların başında olsun. Mullalim Naci Cad. No. 65 Ortaköy www.supperclub.com  0 212 261 19 88

ÇEMBERİME  TAKILANLAR

1- HAFTA SONU SEÇTİKLERİM yazılarımın 9. yıl partisi için bize kapılarını açan Tepebaşı Balyoz Sok. No.7’de bulunan OUIT BAR. Şık ve kaliteli ortamı yanında samimi personeli ile keyif ile eğlenebileceğiniz bir mekan.

2- Nişantaşı Atiye Sokak’ta hizmete giren Hardal ve Elio semte ayrı bir renk kattılar. Sokak trafiğe kapatıldı. Masalar Asmalı gibi sokağa saçıldı ama yan mekanlardan sokağa dökülen kirli sular ve eskici arabalarının halen buradan geçmeleri pek güzel olmuyor. Bu arada Elio 1 Haziran’dan itibaren Sedef Adası’nda yeni şubesiyle hizmete giriyor.

3- Fenerbahçe’de yıllardır sessiz sedası başarılı bir şekilde yoluna devam eden TRUE BLUE 13 Mayıs’ta Soner Sarıkabadayı & Murat Dalkılıç konserleri ile 2011 yaz sezonuna Merhaba, dedi. 25 Haziran’da Demet Akalın, 29 Temmuz’da Serdar Ortaç, 10 Eylül’de Volkan Konak, 24 Eylül’de Duman TRUE BLUE sahne alacaklar. www.biletix.com.tr

4- Suat Ateşdağlı’nın yeni albümü Bosphorus Night 4 tüm DR mağazalarında.

5- Günseli Kato onun 18 Mayıs ila 30 Haziran 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘GELENEK ŞİMDİ’ adlı sergisi Maçka GMALL’da G-ART’ta olacak. Serginin içeriği olarak “Geleneksel olanı geçmişteki haliyle bırakmak onu yok olmaya terk etmek anlamına gelir. ‘Gelenek Şimdi’ derken, bu aciliyete dikkat çekmek istedim. Minyatürü hemen şimdi, daha da geç kalmadan dönüştürmeli, yorumlamalı ve yeniden üzerinde düşünmeliyiz. Aksi takdirde işlevini bitirmiş, bugünün sanat anlayışında yeri olmayan bir hal alacak. Gelenekle övünebilmek için minyatürü şimdiye uyarlamalı, türetmeli ve tüketmeliyiz,” adlı kelimeleri kaleme almış Günseli Kato. Gezilmesi bilgilenilmesi gerekli bir sergi. Serginin geliri ACEV’e. 

6-Havalar ne olursa olsun bir yaz klasiği olan Harbiye Açık Hava konserleri 07 Haziran’da Ajda Pekkan konseri ile başlıyor. TNT adında gerçekleşecek olan bu konserler için www.biletix.com.tr ı tıklayın. Pekkan 17 Haziran’da yeniden Harbiye’de olacak. Turkcell Kuruçeşme Arena’da ise 14 Temmuz’da Ajda Pekkan.

7- Suadiye Saloon Bar’da gerçekleşecek olan Ali Sayar gecesi. Yine dünden bügüne şarkıları ile 25 Mayıs Çarşamba akşamı DJ kabininde Ali Sayar.

8- Beyoğlu Akarsu Sokak da bulunan ŞAHİKA MEYHANESİ. Kaliteli servisi leziz spesiyalleri profesyonel elemanları ile başarılı. 212 251 54 50 www.sahikameyhane.com

9- Bebek’te Güneş Dondurmacısı nefis dondurma çeşitleri ile geceleri 03.00’a kadar açık.

10- Yasemin Göksu ve İclal Aydın ortaklaşa sahne gösterileri 21 Mayıs’ta hem şarkı hem söyleşi hem de hatıra dolu. Hayal Bistro’da gerçekleşecek bu gece için şimdiden harekete geçin.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 16 Mayıs 2011