+ yazılar

Yeni yıl yaklaştı yaklaşıyor. Bir sürü mesajlar telefonlar geliyor nereye gidelim, diye.

Yılbaşını evde geçirmek bence en güzeli ama illaki dışarı çıkalım deniliyorsa Biletix’de http://web03.biletix.com/search/TURKIYE/tr#yılbaşı ‘nı tıkladığınızda bir sürü yer var ama hava güzelse Çubuklu Hayal Kahvesi’nde MFÖ konseri muhteşem olacaktır, diye düşünüyorum.

Yılbaşı için sakin ve keyifli olanı 29 Aralık Perşembe akşamı Caddebostan Kültür Merkezi sahnesinde yıllardır Avrupa’da Türkiye’yi başarı ile temsil eden Ezgi ve Hakan Tezonar’ın romantiklerle eski yıla vedalaşma konseri olacak. Piyano eşliğinde ‘Hakan Tezonar Doğaçlamaları ile Yeni Yılı Karşılama’ adlı konserde Schumann, Chopin, Schubert ve Grieg’den eserler ile kulaklarımızın pası silinecek. Konser biletleri için 0 216 467 25 68’i arayın. www.ckm.gen.tr

2009 yılı Ağustos ayında ”Hadi Sofya’ya gidelim, ne kaybımız olacak giremezsek şehri gezeriz, dediğimiz Madonna konserini düzenleyen TOUR BEMOL şimdilerde Bansko’ya kayak turları düzenliyor. Sofya’da kaldığımız Dedeman Oteli’nin rahatlığı yanında TOUR BEMOL’un imkanları ile en uygun fiyata Madonna’yı en önden izlemenin verdiği cesaretle 06 Ocak 2012’de başlayacak ‘BANSKO KAYAK TURLARI’ için gün sayıyorum. Kış boyunca devam edecek turlar Pirin dağlarının yamacında bulunan Bansko kasabasında gerçekleşecek doğal güzelliği yanında lüks otelleri 13 kayak pisti ile 2012 Dünya Kayak Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan ‘BANSKO KAYAK TURLARI’na katılmak için www.tourbemol.com ve www.banskosnowfest.com ‘u tıklayın.

Tiyatro sahnesinde yeni bir oyun daha izledim bu hafta yıllardır sahnede izlemek bir türlü nasip olmayan Dilek Türker’i Hakan Altıner’in rejisinde KIRMIZI HALI oyununda izlemek pek keyifli geldi.

Tiyatro Ayna’nın sahneye tasarladığı oyunda Türker yanında Selçuk Özdoğan ve Ertunç Uygun da rol alıyorlar. Komedi tarzında iki perdelik oyunda iki eski sanatçının 45 yıllık evliliklerini, hayallerini, oğullarını akıllı anlatımla sahneye taşımaları anlatılıyor.

Oyunu Hale Kuntay çevirmiş, Dekor ve Kostümü Osman Şengezer hazırlamış. KIRMIZI HALI’yı izledikçe hayal ile gerçek arasındaki duyguyu yakalayacaksınız. Oyununun 10 Mayıs 2012 tarihine kadar programı belli olmuş. www.tiyatroayna.com ve www.biletix.com.tr dan bilgi alabilirsiniz.

Bir tiyatro, bir film arasında size KOMÜN İSTANBUL’dan bahsetmek istiyorum. Beyoğlu’nda Tünel’e çok yakın mesafede sımsıcak bir yer KOMÜN İSTANBUL işinin erbabı Gülsüm Sami tarafından işletilen şehrin o kalabalığından bir nebze ulaştığınızı hissettiğiniz mekanda günün her saati kahvaltı edebiliyorsunuz. Kendinizi rahat hissetmenin verdiği güven yanında yiyecekler gerçekten kayda değer. Bistro
tarzında tüm yiyecekler mevcut ve makul fiyata KOMÜN İSTANBUL’da sakin müzik eşliğinde dostlarla yorgunluk kahvesi içmek için de ideal bir yer. Benden söylemesi. Beyoğlu Şahkulu Cad. İlk Belediye Cad. No.7/A Tünel. 0 212 244 30 40 www.komunistanbul.com

Türk Sineması bu sezon yine atakta, birbiri ardı sıra yepyeni filmler vizyonda. Hafta için Kanyon’da gala gecesinde izlediğim YANGIN VAR’da sezonun güzel filmlerinden Murat Saraçoğlu’nun yönettiği filmde Nesrin Cavadzade, Osman Sonant, Erkan Can, Şerif Sezer, Gaffur Uzuner ve Yavuz Bingöl rol almışlar. Diyarbakır’dan Karadeniz’e uzanan bir yol filmi niteliğinde YANGIN VAR. Birkaç konuyu içine sığdırmış. Kültür çatışmaları yanında Kürt kızı ile Müslüman gencin dostluğu, şehit ailesini, muhteşem bir şive yanında Karadenizin görünümü ile kayda değer filmi izlerken hem düşünüyor hem de gülüyorsunuz. Oyunculuklar güzel başrol oyuncusu Osman Sonat yeni birimi diye düşünürken Leyla ile Mecnun dizisinde oynadığını ve 16. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Pandora’nın Kutusu filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldığını cumartesi sabahı Ömür Gedik’in Kanal D de sunduğu Cinemania adlı programda öğrendim.

Bu hafta sinemaya gidelim, diyorsanız tercihiniz ‘Entelköy Efeköy’e Karşı,’ olsun, ikinci tercihiniz
ise ‘Yangın Var’, diyelim. www.yanginvarfilm.com

İstanbul Geceleri bölümümüz devam ediyor. 4. Bölümde Nişantaşı mekanlarını tercih ettik. İlk durak Salı gecesi Cahide sahnesinde Bülent Ersoy‘u dinlemek oldu. Pek de güzeldi, bu arada Cahide sahnesinde 13 Aralık akşamı Yıldız Tilbe sahne alırken 29-30-31 Aralık geceleri Maskeli Balo olacak. Oradan çıkıp geçen sezon adı Niş olan şimdilerde Emre Ergani’nin işlettiği Sess olarak faaliyet gösteren mekanda müziğe âşık şarkıcı/DJ Serhan Sokulgan’ı DJ performansında dinledik. Mekan yeni açılmış olması yanında oldukça şık ve popüler simaların akınına uğramıştı o gece.

Reasürans Pasajı’nda Salı gecesi kalabalığı hafta sonunu aratmıyordu sanki. Corridor inanılmaz kalabalık idi. Hemen ileride Melon 24’de izdiham diz boyutta idi. Melon 24’te Çarşambaları Bora Öztoprak, Perşembeleri Levent Dörter, Cuma Barış Kömürcüoğlu sahne alıyorlar.

Reasüransın üst katında Touchdown 19. yaşını kutlarken hemen ileride Therapy Bar da yine popüler şarkılar ile gece devam ediyordu.

ÇEMBERİME TAKILANLAR

1- Küçükyalı sahilde Şenol Kolcuoğlu restoranın metrelik kebapları ve nefis tatlı çeşitleri. 0 216 489 34 34 www.senolkolcuoglu.com.tr

2- Maçka Gmall girişinde POPUP cafenin leziz makarnaları yanında geç gelen servisi.

3- Tiyatro İstanbul’un 23 Aralık’ta başlayacak yeni oyunu CLOSER. Başrollerde Murat Han ve Şencan Güleryüz bulunuyor.

4- Ömür Gedik’in 14 Aralık gecesi yeniden HAYAL BİSTRO sahnesinde olacak olması.

5- Pasifik Yayıncılık’tan çıkan Prof. Dr. Serdar Tezelmen ile Nur Onur’un yaptığı ‘Tiroid Kanserlerinin Şifreleri ve Guatr’ söyleşi kitabı ile yine Nur Onur’un Pedagon Duygu Çalışır ile yaptığı ‘Cinsel Eğitim Çoçukluktan Ergenliğe’ söyleşi kitabı her eve, her aileye lazım.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 12 Aralık 2011
+ yazılar