Geçen yıllarda yaşadığı sıkıntılı durumlara karşı gücünü hiç yitirmeyen günden güne daha hızlı  bir  şekilde besin sektöründe her daim olduğu gibi yeniden ön plana geçen Tavukçuluk. Hızlı kaliteli ve sağlıklı adımlarla yoluna devam ediyor.

Yaşadığı o kaos döneminin hemen ardından kurulan ”Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu ”Türkiye’de tavuk üretiminin % 85’ini gerçekleştiren, sektörün önde gelen 13 firması tarafından temsil ediliyor. Paltform, tüketicileri sağlıklı tavuk eti üretimi, ve tüketimi konusunda  bilinçlendirmeyi, tavuk üretimiyle ilgili en sağlıklı bilgiyi en doğru biçimde aktarmayı, ”sağlıklı beslenme” açısından tavuk etinin önemini  kamuoyuna anlatmayı amaçlıyor. 

Beyaz et ile ilgili için en sağlıklı bilgiyi www.sagliklitavuk.org dan bulabilir sorularınızı info@sagliklitavuk.org adresine gönderebilirsiniz.

Tavukçuluk sektörünün önde gelen firmalarından CP PİLİÇ (www.cpturkiye.com) şimdilerde ev hanımları ve herkes için yeni bir yemek yarışması düzenliyor. 15 Şubat 2012’de başlayan ve 30 Nisan 2012 tarihine kadar www.cpaile.com sitesindeki formu dolduran herkes bu yarışmaya katılabiliyor.

Emine Beder ve sürpriz konuklarının jüri olarak katılacağı yarışma 06 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleşecek. Finalistler final gününde tariflerini canlı olarak pişirecek ve sunacaklar. Yurdun her yerinden 18 yaş üzeri katılımın kabul edileceği ”EMİNE BEDER ile TAVUKLU YEMEK YARIŞMASI” katılan yarışmacıların ulaşım ve gider masrafları CP PİLİÇ tarafından karşılanacak Ana yemek, salata veya tatlı ana başlıklarında, içinde tavuk malzemesi kullanılacak ve CP PİLİÇ ürünleri hazırlanacak yemek tarifi, yazılı olarak www.cpaile.com sitesine yüklenecek Her 10 finaliste CP PİLİÇ ürünlerinden oluşan 50 TL’lik ürün paketi hediye edilecek. 1.’ye Vestel Buzdolabı, 2.’ye Vestel Fırın, 3.’ye Vestel Mikrodalga Fırın hediye edilecek. Yapılacak en güzel şey yemek yapmak sizin için keyif ise www.cpaile.com ‘da ‘EMİNE BEDER ile TAVUKLU YEMEK YARIŞMASI’ formunu doldurmanız ve katılmanız. Son katılım tarihi 30 Nisan 2012

1999 yılında Gürer Aykal yönetiminde kurulan ve kurulduğu günden bu yana sanat severlere büyük katkıları olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Yıldız Sarayında verdiği ilk konserden bugüne şehrin her iki yakasında sezon boyunca her ay klasik müzik severler ile buluşuyor.

Yurtiçinde ve yurt dışında da başarılı konserlere imza atan BİFO bu sezon Vadim Repin, Branford Marsalis, Martin Grubinger, Sabine Meyer, Fazıl Say ve Gülsin Onay gibi yıldız sanatçılara eşik ediyor.

Hafta ortası Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Gürer Aykal yönetiminde izlediğim BİFO Yetka Kara tarafından sahneye konulan ”MİDAS’IN KULAKLARI”nı sergiledi. Midas’ın Tuncay Kurtoğlu’nun Berberbaşı’nı Rutkay Aziz’in sergilediği eseri keyif ile izledik.

BİFO sezon sonuna kadar

29.03.2012 Lütfi Kırdar ”ZAMANIN ÖTESİNDE MÜZİK”

12.04.2012 Lütfi Kırdar ”MÜZİĞİ İZLERKEN”

26.04.2012 Lütfi Kırdar ”CARMEN”

30.04.2012 Caddebostan Kültür Merkezi ”YAZ GECELERİ”

09.05.2012 Caddebostan Kültür Merkezi ”SİZİN SEÇTİKLERİNİZ”

10.05.2012 Lütfi Kırdar ”SİZİN SEÇTİKLERİNİZ”

14.05.2012 Süreyya Operası ”BORUSAN QUARTET” ‘te sahnelenecek.

www.borusansanat.comwww.biletix.com BİFO Kart ile konserleri % 20 ve % 30 indirimle konserlere  katılabiliyorsunuz.

Geceleri gezmek zevkli keyifli oluyor hani öyle tek mekâna bağlı değil de kafa dengi arkadaşla kapı kapı dolaşmak daha cazip. Cuma gecesi ilk durağımız yeni albümü ile Şişhane’de bulunan IKSV SALON’da sahne alan Özge Fışkın’ın ”Bir Avuç Fotoğraf” albümünün lansman gecesi idi. Beyaz kostümüyle sahnesini özlediğimiz Özge Fışkın yeni şarkıları yanında Kilit adlı ilk albümündeki şarkıları da yorumladı. Bu arada yeni albümde Yeni Türkü nün ”Yağmur” adlı  cover’ı muhteşem gecede Sertab Erener, Şebnem Ferah, Melis Danişmend, REDD ve Çiğdem Anad gibi popüler isimler de vardı. www.ozgefiskin.comwww.saloniksv.com

Gecenin ikinci adresi Asmalımescid’te yeni açılan YİRMİBEŞBUÇUK’ta Serhan Sokulgan gecesinde DJ kabininden süper Türkçe parçalar ile kulağımızın pası silindi. Mekânda o gece Pınar Aylin ve Gizem Özdilli bulunuyorlardı.

YİRMİBEŞBUÇUK epey keyifli ve büyük bir mekân Bistro tarzında kaliteli bir menüsü yanında alt katında tam bir parti mekanı var. 13 Mart Salı Neslihan Yargıcı DJ kabininde olacak. 0 212 252 30 59

Üçüncü durak Tepebaşı’nda 11.11 yerine 10 Mart ‘ta açılan ama bir gece önce misafirlerine kapılarını açan REHAB ISTANBUL oldu. Kaliteli ve şık ortamı işinin ehli personeli ile eğlence dünyasının önemli isimlerinden Didem Özgen’in işlettiği REHAB ISTANBUL’a gerçekten bayıldım. Müzik ve atmosfer gerçekten güzel. Mekân Çarşamba, Cuma ve Cumartesileri açık. 

Cuma gecesi tam bitiyor bitsin derken REHAB ISTANBUL’un hemen yanında bulunan ZİLLY PERA’da bulduk kendimizi. Arto’nun işletmeciliğini yaptığı DJ kabininde birbirinden hareketli yerli parçalar ile  gelenlerini coşturan mekânda Salı geceleri epey popülermiş. Şayet gidecekseniz kalın giyinmeyin, içerisi kalabalık ama eğlence süper.

ÇEMBERİME TAKILANLAR

1- Belki de Komedi dalında yılın en iyi filmi seçilecek olan ‘SEN KİMSİN?’ de Tolga Çevik’in başarı ötesi oyun gücü. Konu absürd ama Tolga Çevik muhteşem. www.senkimsinfilm.com

2- İkitelli Organize Sanayi’de HASIRLI Restoran’ın nefis yemekleri. www.hasirli.com.tr

3- Dolu dolu 3 gün geçirdiğim Uludağ 2. Bölgede ALKOÇLAR ZONE’ın servisi, yemekleri, eğlencesi, yüzme havuzu, Süleyman Ustanın pideleri, garson Ömer’in samimi ve içtenliği, saat 22.00 – 00.00 arası Şömine Bar’da şarkıcı Gökhan’ın gitarı ile yorumladığı aşk şarkıları, Mart sonuna kadar hafta sonları sahne alacak olan Altay’ın şarkıları ve Çocuk Kulübü www.alkoclar.com.tr ve Hakan Aytan’ın işlettiği eğlencenin doruğa çıktığı Mandra Club.

4- 2011 yılında Yılın En İyi Oyunu seçilen, başrollerini Levent Üzümcü, Şebnem Köstem ve Selin İşcan’ın rol aldığı ”TEHLİKELİ İLİŞKİLER” 14 Mart ila 25 Mart arası Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde.

5- Geçenlerde yazdığım Caddebostan VAKIF TENİS CAFE’nin yenilenen dekorasyonu ile kahvaltıdan akşam yemeği sonrasına kadar Caddebostan Irmak Okullarının yan aralığında Zanzibar yanında
www.vakifteniscafe.com

6- Çok yakında  müzik marketlerde yerini alacak olan Fettah Can, Sibel Can, İzel, Ziynet Sali, Serdar Ortaç ve Nalan albümleri.

7- Şaşkınbakkal Hayal Kahvesi’nde 23 Mart’ta Erdem Yener, 30 Mart’ta İskender Paydaş’ın sahne alacak olması.

8- Pera Palas’ta Cuma akşamları sahne alan Kürşat Başar Dörtlüsünün Orient Bar’da saat 22.00’dan sonra Türk ve yabancı parçaların Caz versiyonunu sergilemeleri.

9- Nişantaşı  ”Cento Per Cento”nun cumartesi akşamüzeri partileri. Saat 16.00 ila 20.00  bir deneyin bakalım.

10- 30 Mart 2012’de vizyona girecek olan Gökhan Mumcu, Rojda Demirer ve Cemal Hünal’ın rol aldıkları  ”KAOS” adlı film.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 12 Mart 2012