”Seviyorum eğlenmeyi gecelerde eğlenceyi şehrin karanlık sokaklarında bir anda beliren o karanlık  kapıdan içeri girip insanların mutlu oldukları ortamı solumayı……..”  Geçen yıl bu zamanlar yazdığım bir yazımın ilk başlangıç cümleleri idi bu satırlar. Bilinçli ama imkan dahilinde rahat, özgür ve kaliteli gezmenin her zaman hafta içi olduğunu yinelemişimdir.

Hafta başından hafta sonuna şöyle bir şehir turuna ne dersin hey dost?

Haftanın ilk ofis  akşamı genelde hep havada geçer ya evde oturulur ya bir yerde yemek yenir en iyi ihtimal, sinemaya gitmektir.

Şehirde sanırım hayat, Salı gecesi başlar. Nişantaşı pek yoğundur. Salı Salı Atiye Sokak’ta yenilen yemekten sonra Reasürans Çarşısı’ndaki Corridor’da iğne atsan yere düşmez epey elit bir kesim takılır buraya. 0212 343 02 41 Salı geceleri yerli çalar pek de keyiflidir. Hemen karşısında bu kış NİŞ yerine açılan açıldığı günden beri adını dillerden düşürmeyen Sess’te Salıları Serhan Sokulgan pikabının başında 70’ler bugüne Türkçe Pop ritimleri ile neşemize neşe katar. Burada Sess’e gelenler pek isim ona göre. 0212 247 78 77 Son yıllarda gece hayatında bir ekol olan CAHİDE’de Salı geceleri canlı canlı popüler simaları izlemek pek keyiflidir. İzzet Çapa’nın mekanında kış boyunca Selami Şahin, Bülent Ersoy ve Deniz Seki dönüşümlü olarak programlarına devam ediyorlar. Haftaya da Kuşum Aydın Hayriye tiplemesi ile gecelere katılacak. CAHİDE’nin menüsünü hazırlayan Ateş kardeşler yanında Serkan Koca’nın hazırladığı kokteylleri de unutmamak gerekir. Nişantaşı’ndan Akaretler’e indiğimizde  W Hotel’de her Salı hazırladığı başka konseptler ile müdavimlerine değişik partiler sunan ”Richie Rich” Mert Vidinli partileri sezonun enlerinden.Zarifi de Salı akşamları Bekir Ünlüataer ve arkadaşlarından kurulu ”Eşref Vakti” sanat müziği ritimleriyle eğlenceye yön çizer. Kış gecelerinde de kapılarını açan SORTIE’de Mehmet Davran’ın  önderliğinde Arabesk geceleri ile sezonun en popüler eğlence noktalarından bu aralar.

Haftanın en ortası Çarşambaları Tepebaşı’nda 11.11 ‘in yerine açılan Rehabİstanbul’da DJ kabinine Habertürk yazarı Oben Budak geçer. Discoben ”Adını Kalbime Yazdım” zamanı ile geceyi neşelendirir. Mart ayında açılan Rehabİstanbul şimdilerde şehrin en gözde  mekanı  Didem Özgen’in işlettiği mekan Çarşamba, Cuma ve Cumartesileri açık. Kapıda dünyalar şekeri Lerna Narlı var. O istemezse ise ölseniz mekâna giremezsiniz çok seçicidir ama insandır. Hemen ileride Pera Palas’ın karşısında Özgür Aras’ın işlettiği Eelence’de Mustafa Oğuzcan pikabının başında sabahın ilk ışıklarına kadar Türkçe pop ile sevenlerini coşturur. Yakın zamandır da Çarşamba akşamları Jeyan Büyükburç o güzel sesi ve dansları ile mekâna gelenleri büyülüyor.

Harbiye’de tarzının öncüsü olarak geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçen PİYASA’da Çarşamba akşamları ”Bugün Ne Giysem?” programının sunucularından Hakan Akkaya  Dj kabinine geçer. 0212 241 85 85 Nişantaşı’na gelirken Valikonağı’nda ZİHNİ’de ekrandan tanıdığımız Cihan Okan o bildiğimiz şarkıları, değişik yorumu ve popüler dostları ile müdavimlerine sunar. Geceye rağbet epey yüksek, illaki günler evvelinden rezervasyon şart. Reasürans Çarşısı’nın alt katında bulunan Melon 24’te Güven Baran’ın şarkılarını dinleyebilirsiniz. Bu arada Galatasaray’da ”Issız Adam” filminden sonra epey ünlenen 45’likte ”Mühürlü Şarkılar” ile DJ Serhan Sokulgan’ı ayda bir dinlemek keyifli. Birkaç kıştır Beyoğlu Çukurluçeşme Sokak’ta bulunan Zarifi’de Suzan Kardeş Balkan ezgilerine devam ediyor.

Perşembeleri bir başkadır İstanbul geceleri hafta sonuna hazırlık açısından biraz yoğun biraz da durağandır ama gece gezenler için illaki gidilecek yer bulunur. Melon 24’te Levent Dörter’in sahnesi, her Perşembe saat 00.30’da Beyoğlu Bekar Sokak’ta bulunan Mask’ta sahne alan Cansu Kurtçu ve güzel sahnesi, şehrin en hızlı DJ’i Serhan Sokulgan’ın Bebek Catz’ta gerçekleştirdiği performansı. Haftanın her gecesi Mecidiyeköy Face’te damar şarkıları ile sabaha kadar sahne alan Ferman Toprak’ın yorumu ile
gece gezenleri yakından görebilirsiniz. Tepebaşı’na geçtiğinizde Zilly’de ”Ziller sizin için çalabilir.” Reasürans’da her gecesi eğlence ile devam eden Therapy’de Latin Gecesine şahit olabilirsiniz.

Haftanın en telaşlı gecesi olan Cuma işden eve geçerken trafiğin çilesi ile akşam gidilecek mekana nasıl ulaşırım düşüncesi ile Nisan sonunda bitecek olan Sortie’de Oya Aydoğanlı, Tanyelili, Cenk Erenli program, Şişli’de bulunan Günay Restoran’ın her hafta değişen sanatçı  ismi, Emre Çapa’nın işlettiği MİNYON’da DJ Serhan Sokulgan’ın şarkıları, Anadolu Yakası’nın en popüler mekanlarından Küçükyalı’da NANNA’da Yeliz’in o eşsiz sahnesi. Maçkalı CAHİDE’nin o inanılmaz hafta sonu  eğlencesi. Asmalı Kokosh’ta Cumhur Demir’in o pozitif sahnesi.

Baştan Cuma’ya kadar demişdim ama Cumartesileri öğleden sonrayı Nişantaşı’nda eğlenceli kılan Mehmet Davran’ın Cento per Cento’da saat 16.00’da başlayan Bellissimo partileri ile Taksim BiBuçuk da  cumartesi akşamını DJ kabinininde eğlenceli hale getiren DJ Tansu Çağlayan’ın seçkileri.

Bunların hemen hepsi ve niceleri İstanbul gecelerinde bir bakmışsın birinde karşılaşmışız.

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 16 Nisan 2012