Verilmeye başlandığı günden bu yana hızına hız katan Antalya Televizyon Ödülleri için cumadan pazara  MARDA PALACE HOTEL’de idim. Türk Televizyonlarının kıran kırana bir yarışması oldu, diyebilirim. Finaline bakıldığında da pek adaletli bir sonuç da ortaya çıktı.

Bu yıl 20 Nisan – 21 Nisan’da gerçekleşen 3.sü yapılan ödül Töreninde Beyazcamın nerdeyse tüm isimleri Antalya’da idi.41 dalda verilen  ödüller ile gece boyunca favori adaylarımın kazanmış olması güzeldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, AKSAV Yönetim Kurulu üyeleri ve Jüri Başkanı Faruk Bayhan’ın katılımıyla Antalya Kültür Merkezi’nde açıklanan adaylar Cumartesi günü tam takım MARDAN PALACE HOTEL’indeydi.

Faruk Bayhan başkanlığında oluşan jüride TV ve Basın dünyasının tüm pozitif isimleri bulunuyordu. Metin Uca, Çiğdem Tunç, Tayfun Talipoğlu, İclal Aydın, Ayşenur Yazıcı, Ali Eyüboğlu, Yüksel Aytuğ  isimlerden bazıları idi. Hepsi de pozitif kimlikleri yanında pozitif duruşları ile 3. Antalya Televizyon Ödülleri’nin mimarlarındandı. www.antalyatelevizyonodulleri.com

Şuna inandım ki çok TV izliyorum desem de pek zayıfmışım bu konuda o kadar dizi ve programı  es geçmişim ki. Yanımda oturan ve dolaşan şahısların bir süre sonra bir dizide oyuncu olduğunu  öğrenmek tuhaf geldi bana. Bu arada tüm aday dizilerin neredeyse tüm kadroları Antalya’ya gelmiş olmasına karşın Show TV’de yayınlanan ‘’Adını Feriha Koydum‘’ dizisinden kimselerin olmayışı dikkat  çekiciydi.

Gece TV 8 kanalından canlı yayınlandı. Pek bir uzun sürdü hani daha öz daha dolu bir anlatım olsaydı mükemmel olacaktı. Gecenin sunucuları Melike Öcalan ve Caner Cindoruk’un pek bir zayıf sunumları ve Öcalan’ın gereksiz çağırışları garipti. 20 yıl evvel bıraktığımız son dönemde TV ile hiçbir şey yapmayan  Gül Erda’nın girişteki sunumu finale doğru ödül takdim etmesi kafa karıştırdı. Reklam aralarında  oyuncu Fırat Tanış’ın Ortaçgil şarkıları tadında mini konserleri güzeldi ama bu gece için olmamıştı.

Bu yılın Onur konuğu olarak Umur Bugay’ın seçilmesi muhteşem oldu. Yıllarca bizi ‘’BİZİMKİLER‘’ dizisiyle ekrana bağlayan Bugay’a ödülünü dizide oğul karakteri olan Atılay Uluışık’ın vermesi gurur  verici oldu. Özgür Şeyben tarafından hazırlanan ‘’Senaristler Kralı Umur Bugay‘’ kitabının da etkinlik sürecinde dağıtılması güzeldi.

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’nin (RATEM)teklifi ile Antalya Televizyon Ödülleri Yürütme Kurulu tarafından radyo yayıncılığında önemli katkılarda bulunmuş Orhan Boran’a da Ödüller  çerçevesinde ödül verilmesi sağlık sorunları dolayısıyla Ödülünün telefon kanalı ile ulaştırılması geceye  ayrı bir şevk kattı.

Geçen yıl 1974-1995 yıllarını içeren Ali Can Sekmeç tarafından hazırlanan ‘’TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ TARİHİ‘’ bu yıl yeniden tasarlanıp 1974 ve 2011 yılları arasında TRT ve özel kanallarda yayınlanmış dizileri içeren toplam 580 sahifeden ibaret alanında ilk ve tek olma özelliğini  taşıyor. Kitaba baktıkça yıllar evveline dönüyorsunuz bir anda. Ali Can Sekmeç’in editörlüğünde hazırlanan bu kitabın aslında her kütüphanede olması gerekiyor.

Televizyon Ödülleri kapsamında yer alan ‘’Geçmişten Günümüze Televizyon Dizileri‘’ adlı sergide 1974’ten bu yana gösterilmiş yaklaşık 80 dizinin fotoğrafları Antalya Kültür Merkezi Fuayesinde sergilendi.

Bu arada şehrin çeşitli ilçelerindeki okullarda dizi oyuncuları Füsun Kostak, Sennur Nogaylar, Emrah Elçiboğa, İpek Düzgünkaya, Gürbey İleri, Ceren Soylu, Serdal Genç, Ayça İnci öğrenciler ile TV söyleşileri yaptılar.

Bizim için birkaç günlük şölen ama Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve AKSAV yöneticilerine özellikle büyük bir titizlik ile aylardır ANTALYA TELEVİZYON ÖDÜLLERİ ne emek harcayan AKSAN Genel Müdür Yardımcısı Birol Kaya ve ekibine teşekkür etmek isterim.

Gelelim MARDAN PALACE’a açıldığı günden bu yana Tom Jones, Tarkan ve Ajda Pekkan konserleri  yanında dünya zenginlerinin düğünleri ve geçen sezon Özcan Deniz’in filmi ‘’Ya Sonra‘’ ile dikkatimizi çeken MARDAN PALACE’a girişimden çıkışıma kadar yaşadığımız göz kamaştırıcı ışıltılar, sakin ve kalitelinin ön plana alındığı isteyerek yapılan o güzel servis, odalarının gösterişliği yanında ferahlığı, Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Kız Kulesi ve Galata Köprüsünü görünümleriyle minyatür bir İstanbul havası yaratılmış Londra’da ‘’turizmin Oscarı’’ kabul edilen World Travel Awards çerçevesinde (2010-2011-2012) gerçekleşen oylamalar sonucu ‘’Dünyanın En Lüks Oteli’’, ‘’Dünyanın En İyi Spa Oteli‘’ ve ‘’Dünyanın En İyi Royal  Suite Oteli’’ ödülerine ayık görülmüştür.

Bu arada yatak odası bölümündeki yatağın ihtişamına karşın uzun süre yatağımı bozmak istemeyip koltuğa uzanmak istemem de gerçektir.

MARDAN PALACE’ın eğlence bölümünde o gece açılışı yapılan ve işletmeciliğini Murat Varol’un yaptığı  MONKEY NIGHT CLUB’ta nerdeyse yere iğne  atılsa düşülmeyecek gibiydi. Ödül töreni sonrası biraz dinlendiğim geç katıldığım gecenin açılışı Alexandra Stan ile yapıldı. Ben anca Zenci grubun şovuna yetişebildim. MONKEY CLUB biraz küçük olsa bile değişik süslü ama her yere egemen DJ kabini küçük locaları WC önlerindeki salıncakları ve yine WC’de bulunan tabloları ile ilginçti. Asıl ilginç kısmı da o  camekanlı giriş bölümüydü. www.monkeyclub.com.tr Tel: 0 242  431 31 00

30 Nisan’da Serebro, 01 Mayıs’ta Anda Adam, 02 Mayıs’ta Dan Balan 04 Mayıs’ta Dj Smash ve 07 Mayıs’ta ise Antonia sahne alacak.

3. Antalya Televizyon Ödüllerine kapılarını açan misafirlerine hizmette kusur tanımayan MARDAN PALACE’a da teşekkür ediyoruz. Kundu Oteller Mevkii Lara / ANTALYA. www.mardanpalace.com  0 242 310 41 00

HEPİNİZE  İYİ HAFTALAR..

  • Caner Ural | 23 Nisan 2012