2009 Mart’ta Dubai’de seyretmiştim Cirque du Soleil’i. Başka bir ülkede muhteşem bir gösteriyi  izlerken Türkiye bu güzel etkinliği acaba ne zaman izleyecek diye düşünmüştüm. Görsel ve işitsel  anlamda saygı duyulacak kalitede bir çalışma olduğu için.

Şimdilerde 22 Eylül itibari ile İstanbul’da seyirci ile buluşacak Cirque du Soleil. Dünyada 100 milyon üzerinde kişinin izlediği topluluğun en ilgi gören şovu Alegria ile İstanbul’da iki salonda perde açacak. Sahne tasarımı, dans ve kostümleri yanında nostaljik ve hüzünlü, bazen de enerjik ve coşkulu karakterlere sahip canlı müzik performanslarıyla izleyicileri büyüleyecek. Caz, tango ve klezmer müziğinin tınılarını benzersiz bir ustalık ile bütünleyen Alegria albümü 500.000’in üzerinde satış rakamı  ile Cirque du Soleil’in en beğenilen albümü özelliğini devam ettiriyor.Grup  1995  yılında Grammy’e aday
gösterildi.

22 Eylül 2012 Cumartesi Ataşehir Ülker Sports Arena’da başlayacak gösteri 23-28-29-30 Eylül’de  Anadolu Yakasının bu yeni sahnesinde sahnelecek, Avrupa Yakasında ise Bayrampaşa Ora Arena ‘da 5 6-7-12-13-14 Ekim 2012’de sahnelenecek. Gösteriler hafta içi ve cumartesileri saat 20:00’da Pazar günleri saat 17.00’da başlayacak. Finansbank ana sponsorluğunda Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek Cirque du Soleil’in biletleri www.bletix.com.tr da satılacak. Finansbank kredi kartı  sahiplerine % 20’ye varan indirim olacak. www.cirquedusoleil.com

Alegria Soundtrack’i dinlemek için

http://www.cirquedusoeil.com/en/shows/alegria/extras/video-music.aspx

Haftada 4 gün Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri Hürriyet Gazetesinin Kelebek ekinin arka sayfasında ”KIRMIZI  HAT” adı altında yazılar yazıyor Onur Baştürk. Magazinden kültürden yaşamdan her şeyden gece gündüzden kâh İstanbul gecelerinde kâh Bodrum’da belki Londra’da bir restoranda çok  yakında Uzakdoğundan haberler ile sayfasına bilgiler katacak. Saç rengi kır ama gencecik bir  adam; kibirli, havalı gibi gözükse de samimi ve içten. Benim gibi çoğu okuruna ışık oluyor. Şehir
Atlasından, Popüler Görüşmelerinden Mevzular arası Trekking yazılarında hep bir gerçek hep bilgi  var. Şubat 2011’de ”UYDURUKÇU” adında hikayelerden oluşan bir kitabı da çıktı piyasaya.
Her şey güzel de benim iki  yıl evvel keşfettiğim bir yanı şimdilerde yeni yeni duyulmaya başladı. Radyoda ekranda  dinlediğimiz bazı şarkıların söz ve müziğini de Onur Baştürk imzası ile yayınlıyor. Pop, slow ve rock tarzında şarkılar gerçekten dinlenmeye değer. Listeleyeceğim şarkı ve isimler bir albüme konsa adına da ”ONUR BAŞTÜRK ŞARKILARI” dense epey ses getirir. www.onurbasturk.com

1- Gidenlerden – ”40 AŞK ŞARKISI” albümünde kendi yorumlamış.

2- Frekans – Hüseyin Karadayı ” YOU DANCE FROM”

3- Funda Arar – Aslında ve Yazık

4- Deniz Seki – Soysuz  Şövalyeler

5- Ajda Pekkan – Özetle

6- Ziynet Sali  – Yanabiliriz

7- Cenk Eren – O Aşk Eskidendi ve Aldım Sazı Elime

8- Levent Yüksel’in sonbaharda çıkacak albümünde – Gidiyorum ve  Olsun.

Yine bir konser alanımızı kaybettiğimiz haberi çalkalanıyor orada burada. Koca İstanbul’da kaç tane Açıkhava konser alanı kaldı  ki. Yıllar evveli içerisinde Cami var diye iptal edilen Rumelihisarı konserlerinden sonra şimdilerde 5-6 yıldır şehrin yaz akşamlarında adeta buluşma noktası olan Turkcell Kuruçeşme Arena’da otel olma amacıyla tarihe karışıyor. Eğlence ve sanat adına gerçek manada büyük bir kayıp, 20 milyona yaklaşan İstanbul’da şöyle keyife uygun bir alanın olmaması çok  acı. Harbiye Açıkhava Sahnesi hep var ama onun da durumu meçhul. Bu arada Harbiye’de en büyük  sıkıntı sıkışıklık hep düşünmüşümdür, burada bir sıkıntı olsa kaçacak yer yok. Geliş gidişteki trafiğininde Dentur ile çözülmüş olan ferah alandaki Turkcell Kuruçeşme Arena’da Tom Jones, Shakira, Rhianna gibi dünya starlarına ev sahipliği  yapmış  olması  yanında tiyatro etlinliklerine de sahnesini açmıştı. Hele o  VIP Lounge’da yaşanan geceler kıyısına yanaşan teknelerin sallana sallana şarkılara eşlik etmeleri hatıra olacak. Bu sezon artık son olacak gözüyle bakılan Turkcell Kuruçeşme Arena’da Ramazan Bayramından sonra 24 Ağustos’ta Gülben Ergen, 25 Ağustos’ta Cafe Aman İstanbul,  29 Ağustos’ta  Gazino Show-2, 01 Eylül’de Yalın, 02 Eylül’de  Serdar Ortaç, 06  Eylül’de Melih Kibar
Şarkılarında  Erol Evgin, Nükhet Duru, Candan Erçetin, 8 Eylül’de Emel Sayın, 13 Eylül’de Nilüfer, 15 Eylül’de Ebru Gündeş, 19 Eylül’de Emir Ersoy & Projecto Cubano sahne alacaklar arasındalar.
www.turkcellkurucesmearena.com  Gişe Tel. 0 212 2632978 www.biletix.com.tr

ÇEMBERİME  TAKILANLAR

1- Show TV’de Ercan Saatçi’nin sunduğu ”MUCİZE NAĞMELER” konsept olarak çok güzel ama bir de katılanların yorum kalitesi güzel olabilse.

2- Metro City’de ev yemeklerinde muhteşem tadlar için PİLOVE www.pilove.com.tr

3- Romantik Komedi-2 / Bekarlığa Veda  ilk bölümü gibi yine süper olacak gibi. Hafta içi Trump Towers’taki çekimlerinde ortalık neşe içinde idi.

4- İDO seferlerine ve  oturma gruplarına gerçekten dikkat etmeli. Marinalar şık oldu ama vapurlar ve  feribotlarda her an kavga hadise çıkabilir.

5- BKM oyuncuları VODAFONE ile  15-16-17 Ağustos da Harbiye Açık Hava Sahnesinde ücretsiz gösteri yapacaklar. Davetiyeler VODAFONE bayilerinde.

6- SKYTURK’te Ayhan Sicimoğlu’nun sunduğu ”YAZLIK GAZİNO” adlı
program.

7-    Harbiye Açık Hava’da 22 Ağustos’ta Kenan Doğulu, 23 Ağustos’ta Candan Erçetin konserleri. www.biletix.com.tr

8- Stevie Wonder 14 Eylül’de Maçka Küçükçiftlik Parkında..

9-    Şevval Sam 17 Ağustos’ta İstinye Eski Tersane Alanında.. 444 1 722

10- İstanbul’un yaz sabahlarından akşam karanlığına kadar Caddebostan Vakıf Tenis Cafe’nin huzurlu ortamı ve yeni tattığım mantısı..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

  • Caner Ural | 06 Ağustos 2012