GÜZEL ÇİRKİNLEŞİRSE

Bir dizi film daha kaydı

Şaşırdım mı? Hayır!

Güzel Çirkin’in final yapacağını daha ilk başından söylemiştim. Naz Elmas ile başlayan projeler bir türlü olmuyor, olamıyor. Şöyle bir hatırlayacak olursak  Doktorlar’da ‘Eylül’ karekterini canlandırmıştı, Doktorlar oyuncunun katılmasından bir süre sonra final yaptı. Daha sonra oynadığı Nefes de Kasım 2009 tarihi itibariyle yayından kaldırıldı. 2011 yılında Star TV’de yayınlanan Ay Tutulması adlı dizi filmle oyunculuk kariyerine devam eden oyuncu, bu dizi filmin finali ile birlikte yine Star TV’de yayınlanan Bir Ömür Yetmez’de ‘Melek’ karakterini oynadı. Ardından bu dizi film de kısa süre içinde bitirildi. 

Geçen bu kariyere bakınca Naz Elmas, Haziran Gecesi’nde canlandırdığı Havin karakteri dışında hiç bir rolü uzun süre oynayamadı. Yine de yapımcıların ondan vazgeçmemesi bu oyuncu için iyi bir şey ama nereye kadar..

Oysa ki bence Ali Sunal, kariyerine iyi bir şekilde devam ediyor hatta oyunculuk işinde gayet iyi olduğunu da kanıtladı. Bir süre önce Twitter adresimde bu dizi filmin uzun ömürlü olmayacağını beyan ettiğimde Naz Elmas’ın bir hayranı tarafından kıskançlıkla suçlandım. Ben de bu hayrana Naz Elmas açısından kendisine o kadar hayran birinin olmasının sevindirici olduğunu ancak benim yorumumun da profesyoneol olduğunu belirttim. Merak ediyorum bu üzücü haberi aldığında bir süre önceki bu yazışmamız hakkında ne düşünecek.

Naz Elmas’ın bundan sonra hangi projede yer alacağını bilmiyorum ve birlikte rol alacağı oyuncu arkadaşları kimbilir onun hakkında ne düşünecek? Bu kariyer çizgisi acaba o oyuncuları projeleri değerlendirirken ne kadar etkileyecek?

Naz Elmas’ın oyunculuğunu ele alacak olursam ne yazık ki pek başarılı bulmuyorum. Kendisini uzun yıllardır aynı şekilde görüyorum. Oyunculuğunda hiç bir ilerleme yok. Ağzını büzüştürerek oynayan kadın oyunculardan biri de o. Maalesef bu ağzını yamultarak ve ne dediklerini doğru düzgün, tam anlamıyla karşı tarafa geçiremeyen oyuncular sadece görünümleriyle mi bu sektörde iş buluyor?! Eğer öyleyse Naz Elmas için bu konuda da durum zorlayıcı bir hal almış çünkü güzel vücut yapısı sirenleri çoktan çalmaya başlamış. 

Yine de bu işlerin erken bitmesi üzücü. Pek çok insan işsiz kalıyor. Demek ki o zaman neymiş; yapımcılar iyi projeleri seçebilme konusunda daha da uzmanlaşmalılar..

  • Hande Yöremen 21 Eylül 2013