Oyun Atölyesi

Ne güzel bir gün. Reyhan ile birlikte Oyun Atölyesi’ne uğradık. Hem bir kahve içelim hem de oyunlara bakalım istedik. Hayatımın Rolü adlı dizi filmde birlikte çalışma fırsatı yakaladığım benim için çok değerli Halûk Bilginer oradaydı. Beni görünce kocaman sarıldı. O ânı kaçırır mıyım hiç? Ben de ona sarıldım.

Oyunlara bildiğiniz gibi yer kalmıyor. “Sana yer olmaz olur mu hiç!” dedi ve o akşamki oyuna “Dolu Düşün Boş Konuş”a yer ayarladı hem de en güzel yerden.. Oyunda rol alan Gökçer ve Tuna, Reyhan’ın arkadaşları.. Oyun süresince o kadar çok güldüm ki Gökçer’in benim için yorumu solo kaHkaHa atan insan, oldu.. Sakın yanlış anlaşılmasın bütün salon kaHkaHalara boğuldu oyun süresince.. Ben hızımı alamadım, çok fazla güldüm.

Beş oyuncunun rol aldığı oyun tertemiz.. Çok iyi yazılmış. Oyunu seyrederken düşündüğüm en belirgin şey kalitesinin yüksek olması.. Gerçekten seyrine doyum olmaz bir oyun..   dakika boyunca sık sık güldük.. Aklımızdan geçirdiklerimiz ve ağzımızdan çıkanlar arasındaki fark anlatılıyor. Çok da iyi anlatılıyor. Beş oyuncu da performans açısından üst seviyedeler.. Hasibe Eren’de zaman zaman bilindik mimikleri ve jestleri görsem de ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu inkâr etmek olası değil. Fatih, Tuna, Gökçer ve karşı cinsi canlandıran Murat saHnede döktürüyorlar. O sahneden yayılan enerjiye, komediye, ustalığa, çok iyi yazılmış bu oyuna karşı koyamıyorsunuz.

Dekor son derece sade, kostümler tam olması gerektiği gibi. Müzikler özenle seçilmiş. 

Size bu oyunu kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

  • Hande Yöremen 13 Kasım 2015
+ yazılar