• Duru Tiyatro

1. 2.. 3… 4…. 5….. Bine kadar sayacağım ve beynimi uçuracağım!

Ne güzel fırsat! Sevgili Emre ile Moda’da karşılaştığımızda bizi oyununa davet etti. Cuma günü ilk defa oynayacağını söyledi. Geçen sezon o Cuma ilk defa seyrettim ve bu sezonda üç kere daHa gittim.

“1000’e kadar sayacağım ve kendimi vuracağım,” diye başlıyor bu oyun. Emre Kınay, bu tek kişilik performans sergilediği oyunla on senedir haşır neşirmiş.. Bu o kadar belli oluyor ki.. Sahnede oyunun, dekorun, kostümün, repliklerin bir parçası oluyor. Bir bütün oluyor anlattığı o gazetecinin hikâyesiyle.. 

Hayatın içinde yaşayabileceği her şeyi yaşamış, kazanmış ama kirlenmiş ve kendisine artık tahammül edemeyen bir adamın Hikâyesi bu.. Sistemi eleştirdiğini düşünebilirsiniz belki ama bana göre sisteme yenilmiş insanların eleştirisi bu.. Kazandıkça, sözüm ona başarılara ulaştıkça kendini yitirmenin anlatımı..

Emre Kınay’ı televizyonda izleyip beğenen biri olabilirsiniz. Eğer öyleyseniz sahnede oyunu oynarken aklınızı başınızdan alacak. Oyun 70 dakika sürüyor ve tabii ki tek perde.. O silâh patlayacak mı söylemem ama bu oyunu seyretmek kendinize vereceğiniz en güzel armağanlardan biri olacaktır.

Oyun Peter Turrini tarafından yazılmış ama bana inanın o karakteri çok iyi tanıyorsunuz. Emre Kınay o kadar iyi oynuyor ki anlatmak istediği her şey hemen size geçiveriyor. Oynadığı o karakteri çok iyi tanıyoruz ve maalesef öyle çoklar ki.. Kim bilir belki de siz de onlardan birisinizdir!

  • Hande Yöremen | 22 Ocak 2016
+ yazılar