Şebnem Bozoklu bir süre aradan sonra Kemal Hamamcıoğlu’nun yazdığı, Bahar Kerimoğlu’nun yönettiği ve Kerem Fırtına’nın da sesiyle eşlik ettiği ‘Kaplan Fırtına’sı ile yeniden tiyatro sahnesinde. Oyun her Cuma iki seans olarak (20:30 ve 22:00) Toy İstanbul’da sahneleniyor. 

Geçtiğimiz Cuma (20 Ocak) 22:00 seansı için Caner ile birlikte biz de bu yeni ve merak uyandıran oyunu seyretmek için salona gittik. Güzergâh olarak çok kolay bir yerde, Maçka Küçükçiftlik parkın hemen ilerisinde.. Yol kolay, oyun 50 dakika kadar sürüyor, yani bu demek oluyor ki Cuma gecenize böyle bir başlangıç yaptığınızda gece de size kalıyor..

Şebnem Bozoklu aynı okulda birlikte okuduğum, oyunculuğunu da çok beğendiğim bir arkadaşım. Bu oyunun da ki 13 Ocak’ta başladı bu oyun, üstesinden gelmiş. Oynadığı karakteri çok doğru bir şekilde almış ve ona yakınlık hissetmemizi sağlayacak kadar içten oynuyor. 

Son dönemlerde 30-40 yaş civarı yalnız kadınların hikâyelerine denk gelmeye başladım. Özellikle şehirde yaşayan pek çok kadının yaşadığı kimi zaman (her zaman değil) sorun haline yalnızlık konusu ele alınmış. Kendine bir yol arkadaşı bulamamış, kafasının dengine denk gelememiş bir kadının çaresi bu. Bakmış bu böyle gitmiyor, bir sene boyunca bir internet sitesinde vaat edilen sahte mutluluk paketini alsam mı, almasam mı diye düşündükten sonra o paketi satın alıyor. Peki, o mutlu bir gece yaşama paketini satın alan bu kadının aslında gerçekten istediği bu mudur? Merakla ve keyifle başlayan o gece sonunda bu kadın hangi noktaya gelecektir? Günümüzde artık ayrılıklara bile üzülemiyoruz çünkü ayrılmak için önce bir araya gelmek gerekiyor. Kaplan Sarılması da işte buradan yola çıkmış:

“BİRİNİN GİTMESİ DEĞİL, KİMSENİN GELMEMESİ YORUYOR..”

Size bu oyunu seyretmenizi gönül rahatlığıyla önerebilirim. Hem iyi yazılmış hem iyi oynanan bir oyun. Kerem Fırtına, oyun süresinde Şebnem Bozoklu’ya dış ses olarak eşlik ediyor. Oyun 18 yaş ve üzeri kitlesi için uygun. Bol bol kahkaha atacağınızın garantisini veriyorum. Tabii içinizde acı veren yalnızlığınız varsa ona da dokunacak, haberiniz olsun. Öğrenci 35, Tam 55 TL. Oturma düzeni numarasız olduğu için erken gitmenizde fayda var. 

  • Hande Yöremen 22 Ocak 2017

Kaplan Sarılması

Yaş Sınırı: 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygundur.

Süre: 50 dk

Dekor: Muhtar Pattabanoğlu

Işık: Ayşe Ayter

Müzik: Alican Okan

Oyuncular: Şebnem Bozoklu, Kerem Fırtına

Yazan: Kemal Hamamcıoğlu

Yöneten: Bahar Kerimoğlu

Asistan: İdil Talu, Buğra Üstün, Çağdaş Dilber

Tasarım: Ayşegül Karacan (Fotoğraflar)

Yapım: Sponsor: Coolevent