Behiç Ak’ın yazdığı, Tiyatroevi tarafından sahneye konan, Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın oynadıkları ‘Ayrılık’ adlı oyunun 26 Ocak akşamı Profilo Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen prömiyerine katıldım. 

Yazıldığı tarihten itibaren çeşitli ekipler tarafından sahneye konulan bu oyunda dört yıl evli kaldıktan sonra boşanmış bir çiftin bir yıl 13 gün sonra karşı karşıya gelip evliliklerini ve ayrılık dönemlerini mizahi bir dille sorgulamaları anlatılıyor.

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış, her ikisi de çok başarılı bir şekilde karakterlerini canlandırıyorlar. Ancak bir an için her ikisinin de karşısında başka kim olabilirdi diye düşünmedim desem yalan olur. Evet, Her ikisi de o kadar iyi oynuyorlardı ki ama yine de sanki karşılarındaki kişi başkası olsaydı.

Oyun tabii ki ustaca yazılmış. Kadın ve Erkek ilişkisindeki ayrıntılar dikkatle ele alınmış. İlişki süresince yaşananları ve ayrılığa doğru geçişi, birbirinden kopmanın aşamalarını bir yıl 13 gün sonra konuşan çiftimizin sonunda ilişkilerini bakalım nereye taşıyacaklar?

Kostümler karakterlere uygun seçilmiş, dekor oyuna uygun bir şekilde tasarlanmış, bir tek buzdolabı ile çamaşır makinesinin yerleştiriliş biçimi gözümden kaçmadı.

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın birlikte oynadıkları bu oyunu seyrederken bolca da güleceksiniz ve hatta belki de evliliğinizi yahut ilişkinizi gözden geçireceksiniz.  

  • Hande Yöremen 01 Şubat 2017