• sona erdi
  • Elf Yapım

Zuhal Olcay ve Burak Sergen’in birlikte oynadıkları Aşk Halleri adlı oyuna Caner ile birlikte gittik. Bu sene birkaç iyi oyun seyrettim. Bu da onlardan biri. Çok iyi bir oyun. İnanılmaz keyif aldım.

Bazen oyunlarda tekste takılabiliyoruz, oyunculara takılabiliyoruz, kostüme, dekora vs. Bu oyunda hiçbirini düşünmedim. Oyun beni kendisinin içine aldı, sürükledi gitti. O iki saat nasıl geçti, anlamadım.

Zuhal Olcay’ı ayrı, Burak Sergen’i ayrı severim. Bu iki müthiş ismi bir oyunda birlikte seyretmek bence güzel bir fırsat.

Sen ne diyorsun Caner?

Caner Ural: Evet, Aşk Halleri, son dönemdeki oyunlar içinde başarılı bir prodüksiyon Zuhal Olcay muhteşem, Burak Sergen harikulade. Hepsini tebrik ediyorum. En önemlisi yönetmen Işıl Kasapoğlu, her şeyi iyi düşünmüş, Başarılı bir iş. Tiyatroya gidin.

Muhakkak seyredilmesi gereken oyunlardan biri. 

  • Hande Yöremen | 23 Şubat 2018

Aşk Halleri

Komedi 2 Perde / 100 dak
Hollandalı yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, “Doek!”, “Aşk Halleri” adıyla ilk kez Türkçe sahneleniyor! 
Liz ve Richard konservatuvarı beraber okudular, beraber bitirdiler. Okul hayatları boyunca iyi bir ikili oldular ve birlikte sahneye çıktıkları mezuniyet oyunlarının ardından da tam 20 yıl beraber sahne aldılar. Sonra Liz, her şeyi geride bırakıp Güney Fransa’ya yerleşti; sahnelerden uzak, sakin bir yaşam sürmeyi tercih etti. Liz’in gidişinin üzerinden 10 yıl geçti. Şimdi Richard, Liz ile 30 yıl önce oynadıkları mezuniyet oyunlarını tekrar sahneye koymaya hazırlanıyor fakat hâlâ bu oyunda kendisine eşlik edecek doğru kişiyi bulamadı.
Son şansını deniyor ve Liz’i, 30 yıl önce kariyerlerini başlatan bu oyunu tekrar beraber oynamaya davet ediyor. Maria Goos’un “Aşk Halleri”nde bir kadın-erkek, karşı cinslerden iki meslektaş, eski iki arkadaş ve eski iki sevgili olarak Richard ve Liz üzerinden kurduğu dünya, ilişkilere, geride bırakılanlara, özlemeye, vazgeçmeye ve geri dönmeye dair bir sorgulama… 
Yazan: Maria Goos
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Çeviren: Zeynep Avcı
Oyuncular: Zuhal Olcay, Burak Sergen
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Işık operatörü: Melis Karaman
Dekor: Ertan Çalışkan
Kostüm Tasarımı: Evrim Timur
Fotoğraf: Banu Kaplancalı
Afiş tasarım: Emine Tusavul
Müzik: Selim Atakan
Prodüksiyon: Elf Yapım
+ yazılar