“Ben böyleyim işte!” dedi. “Ben garip bir kadınım. Benimle ahbaplık etmek isterseniz birçok şeylere tahammüle mecbur kalacaksınız.” Sabahattin Ali

Harbiye’de konserler tüm hızıyla devam ediyor. Dün gece Nükhet Duru, Harbiye Açıkhava’da rüya gibi bir gece geçirmemizi sağladı. Duru, Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde verdiği Film Gibi konser boyunca birbirinden güzel şarkılar söyledi.

Al Beni de Yanına adlı şarkısıyla konsere başlayan Nükhet Duru, çok beğendiğim beyaz bir kostüm seçmişti. Film Gibi konseptine uygun olarak dekor da gösterişli ve yine beyazdı. Duru, konser boyunca o çok sevdiğimiz şarkılarını peş peşe söyledi: Beni Benimle Bırak, Sevda, Cambaz, Destina..

Melankoli şarkısını söylerken sahneye sürpriz olarak Kenan Doğulu çıktı. Melankoli’den sonra Aşk Oyunu’nu da birlikte söylediler.

Nükhet Duru, sahnelerin en tatlı dilli, en cilveli ve bence sahneye en çok yakışan solistlerden biri. Her bir sözü, duruşu o kadar yerinde ki hayran olmamak elde değil. Konserinde mağdur edilen kadınlardan bahseden Duru bir şarkısını şiddet gören kadınlarımıza ve Emine Bulut’a ithaf etti.

Konsere Nükhet Duru’nun ünlü dostları da akın etti. Timur Selçuk, Murathan Mungan, Haldun Dormen, Halil Ergün, Ahmet San, Özen Yula seyirciler arasındaydı.

‘Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri’ Poll Production organizasyonuyla gerçekleştiriliyor. 

Sinema Senfoni Orkestrası

Film müzikleri ve müzikallerden oluşan performanslarıyla büyük beğeni toplayan Sinema Senfoni Orkestrası’nı büyük bir keyifle takip ediyorum. Onların olduğu bir konser zaten benim için en özel konserlerden biri oluyor. Müzisyen Yalçın Ateş’in oğlu Hakan Ateş’in Genel Yönetmeni olduğu Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk film müzikleri orkestrası Sinema Senfoni, 2008’den beri konserler veriyor.

  • Hande Yöremen 28 Ağustos 2019