27 Ekim akşamı Atlantis Yapım, Harbiye Açık Hava sahnesinin sezon kapanışını Şebnem Ferah ile yaptı. Şebnem Ferah’ın hayranları o gece Harbiye’yi doldurdu ve hep bir ağızdan Şebolar’ının şarkılarını söyledi.

Gerçekten konser sırasında bir kez daha anladım ki Şebnem Ferah’ın fanatik sayılabilecek bir hayran kitlesi var.  Şebnem Ferah’ın da seyircisiyle ilişkisi çok naif ve sıkı. Hatta diyebilirim ki gördüğüm en nazik şarkıcılardan biri.

‘Çakıl Taşları’ ile konserine başlayan Şebnem Ferah, ‘Vicdan’, ‘Merhaba’, ‘Başka Bir Yol Var’, ‘Küllerinden’ şarkılarıyla konserine devam etti.

Teoman, Sertab Erener ve Şebnem Ferah.. Üçü de iyi şarkılar çıkarmalarının yanı sıra ışığa çok önem veriyorlar. O gece Şebnem Ferah’ın konserinde güçlü şarkılarının yanında muhteşem bir ışık gösterisi vardı. Görsel gösteri konserlerde bence çok önemli.

Kimse Bilmez adlı o çok sevdiğim şarkıyı piyano çalarak söyleyen Şebnem Ferah’ın heyecanı görülmeye değerdi.

Duyarlı bir insan olan Şebnem Ferah, kadın cinayetleri ile ilgili olarak da özel bir bölüm hazırlamıştı. Bu konudaki isyanının ‘Sözde Namus’ şarkısıyla tekrar dile getirdi. Şarkı öncesinde de bu konudaki duygularını ve düşüncelerini ifade etti.

“Tecavüze uğrayan kişinin, hak etmiş mi etmemiş mi diye sorgulanması beni rahatsız ediyor. Can sıkıcı tarafı hâlâ öldükten sonra tartışılıyor olması. Bu şarkıyı ve videoyu kendinizi yerine koyarak düşünün çünkü ben yerine koydum ve çıldırdım,” dedi.

Şebnem Ferah’a sahnede yıllardır yanından ayırmadığı yol arkadaşları Ozan Tügen (klavyeler), Buket Doran (bas gitar), Aykan İlkan (davul), Barış Manisa (gitar), Kerem Özyeğen (gitar), Serdar Barçın (flüt) ve Ceren Akyıldız (vokal) eşlik ettiler.

3 saate yakın hiç ara vermeden performans sergileyen Şebnem Ferah, konser bitiminde alkışlarla tekrar sahneye çıkarak ‘Eski’ şarkısını seslendirerek seyircisine veda etti.

  • Hande Yöremen 27 Ekim 2019