Herkesin kendi zebrasını bulacağı, bir beyaz yaka komedisi olan “Küçük Şeyler”, 29 Kasım’da vizyona giriyor.

Geçtiğimiz günlerde basın gösteriminde izlediğim bu film o kadar güncel, o kadar gerçekti ki bir anlamda sinirim bile bozuldu diyebilirim. Evli bir çiftin, üstelik çok da mutlu görünen bir çiftin sadece 6 aylık bir süre içerisinde ne noktaya geldiklerinin anlatıldığı bu filmde günümüz ilişkilerinin tahammülsüzlüğünü oldukça açık bir şekilde görüyoruz.

Özellikle Alican Yücesoy’a bayıldım. Sanki bugüne kadar olan çıtasını birdenbire çok daha yükseğe koymuş. Oynadığı karakteri bence çok iyi tanıyor. Onu ele alış ve bize getiriş biçimini çok sevdim.

Film çok keyifli bir sahne ile başladı. Şahsen isterdim ki aynı şekilde sürsün ama tabii ki buhranlı bir hikâyeyi senarist ve yönetmen Kıvanç Sezer, bu şekilde ele almış. Baş roldeki diğer oyuncu Başak Özcan’ı da beğendim. Oynadığı role o kadar gıcık kaptım ki bu da zaten Başak Özcan’ın bu rolü ne kadar da doğru bir şekilde ele aldığını gösteriyor.

Film 90 dakika kadar sürüyor. Bence süresi çok iyi belirlenmiş. 

29 Kasım’da vizyona giren bu filmin başrol oyuncusu Alican Yücesoy, en son 9. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde olmak üzere, dört ayrı festivalde “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nü kazandı.

  • Hande Yöremen 25 Kasım 2019