• Devam ediyor
  • Siyah Beyaz ve Renkli

Siyah Beyaz ve Renkli’nin prodüksiyonu olan ‘Fanatik’i, Kenter Tiyatrosu’nda prömiyer akşamında seyrettim. İlk oyunun günahı olmaz, deriz ama Fanatik daha ilk akşamında listeme üst sıradan giriş yaptı.

İnanılmaz derecede eğlendim. Salih Bademci’yi zaten çok beğenirim. Nurhan Özenen muhteşemdi. Neslihan Arslan da iyiydi ama sesini duymakta güçlük çektik. Oyunun sonuna doğru biraz duyduk. İlk oyun olduğu için bunu ivedilikle çözeceklerini düşünüyorum.

Oyunun konusunu da aşan bir yazım var. Michael Önder, diyalogları çok iyi yazmış. Anne, oğul ve gelin arasındaki konuşmalar ustalıkla işlenmiş.

Oyunun konusuna gelince fanatik Fenerbahçeli bir babanın, fanatik Galatasaray’lı babasının ölümüyle oğlunun Galatasaraylı oluşuna verdiği muazzam(!) tepkiden yola çıkılmış. Bütün bu akışın içinde baba-oğul, ana-oğul, gelin-kaynana çekişmelerini de görüyoruz. Bunu öyle eğlenceli bir şekilde anlatmışlar ki, gerçekten çocuk yetiştirme ile ilgili tarafları kendi açılarından değerlendirebiliyorsunuz. Her anne çocuğunu dilediği gibi yetiştirmek ister ama aile içinde bu ne kadar mümkün olabilir.

Dekor ayrıntılı ve güzel. Kostümleri de beğendim.

Oyunun özellikle başının biraz toparlanması iyi olur diye düşünüyorum. Zaman içinde bu da hallolur zaten. 

Bu oyuna gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Tek perde ama en az bir buçuk saat sürüyor. 

Oyunun takvimini @siyahbeyazverenkli ‘den takip edebilirsiniz. 

Şimdiden iyi seyirler..

  • Hande Yöremen | 24 Ocak 2020