Aşk Tesadüfleri Sever 2 | Hande Yöremen

2011’de vizyona giren Aşk Tesadüfleri Sever’den sonra 31 Ocak 2020’de ikincisi vizyona giriyor. Film, devam niteliğinde değil, başka ama yine tesadüflerle dolu bir hikâye anlatılıyor. İki film bir plânda iyi bir şekilde bir anlığına bağlanmış.

Filmi basın gösteriminde izledim ve pek çok yönden beğendim. Farklı yıllarda yaşanan İki çiftin aşkları paralel bir şekilde anlatılıyor ve sonunda birbirine bağlanıyor. Temiz, biraz hüzünlü ve keyifli bir film olmuş. Bir dönemin siyasi bir yanlışı da filmde yer alıyor, burnunuzun direğini sızlatarak ama ajite etmeden.. Bu insanlık ayıbına zaten tepkisiz kalınmamalı.

Nesrin Cavadzade’yi zaten oldum olası beğenirim. #YiğitKirazcı ’ya ise bu filmde bayıldım. İlk izlediğim zamanlardan beri böyle bir gelişim göstereceğini biliyordum. 1960’lı yıllardaki aşkın kahramanları #AytaçŞaşmaz ve #ElifDoğan da son derece başarılılar.. #NesrinCavadzade ve Elif Doğan’ın seslerinin ne kadar iyi olduğunu da göreceksiniz. Teoman da #AcılaraTutunmak şarkısını yorumlayarak filme renk katmış.

Konuk oyuncular #ZuhalOlcay ve #UğurPolat için ne denebilir ki oyunculuklarının önünde eğilmekten başka? #ErkanCan ’ı da atlamayalım. #LeventCan #HülyaGülşen ve Türkü Turan ile kadro iyice güçlenmiş.

Tarihçiler ne der bilmem ama iki dönemde de (1960’lar ve günümüz) bir sıkıntı görmedim. Sanat ekibi iyi çalışmış. Bir tek Nesrin Cavadzade’nin kostümlerini beğenmedim. Bu kadar iyi hatları olan bir kadını daha iyi giydirebilirlerdi. Geri kalan tüm kostümleri beğendim.

İkinci film açık ara farkla birincinin çok önünde.. Pek çok film izliyoruz, bu film net hikâyesiyle ve senaryosuyla sıkmıyor. Belki bazı yerleri daha kısa tutulabilirdi ama yine de keyifle seyredilecek bir film. Yönetmen koltuğunda bu defa #ÖmerFarukSorak ile birlikte #İpekSorak oturuyor. Senaryo Nuran Evren Şit’e ait ve gerçek yaşam öyküsüne dayanıyor. 

Mutlaka izleyin, derim.

  • Hande Yöremen 27 Ocak 2020