Eltilerin Savaşı

Gupse Özay, aile fertleri hikâyelerine devam edecek gibi görünüyor. Görümceden sonra şimdi de Eltilerin Savaşı geldi. Gala gecesinde izlediğim film 31 Ocak’ta vizyona giriyor. 

Konusu adından da belli olacağı üzere iki eltinin birbirleriyle girdikleri mücadele anlatılıyor. Film boyunca kahkahalar yükseldi ve neredeyse hiç durmadı. Komedi filmleri pek tercih etmem ama edenler için çok eğlenceli bir filmin ortaya çıktığını söyleyebilirim. Sanat ve reji ekipleri çok iyi çalışmış. 

Gupse Özay, Görümce’ye kıyasla daha iyi bir iş ortaya çıkarmış. Tabii ki yine abartılmış bir tip ama gerçeğe çok yakın. Merve Dizdar (Uma Thurman’a ne kadar çok benziyor) çok başarılı. Ferit Akdağ her ne kadar rollerini aynı şekilde oynasa da keyifle izleniyor. Hem görüntüsü hem de sesi aşırı şekilde Şevket Çoruh’a benziyor. Son dönemde yıldızı iyice parlayan Uraz Kaygılaroğlu yakışıklı, yetenekli ve sevimli bir adam. Füsun Demirel, Ali İpin, Hülya Duyar, Kubilay Tunçer, Ayta Sözeri filme değer katan diğer isimler..

Gülmek için hepimizin böyle filmlere ihtiyacı var. Bence izleyin ve bol bol kahkaha atın.

  • Hande Yöremen 30 Ocak 2020