‘Tarihte bugün’ hatırlatmaları sanki başkalarının hayatlarından bahsediyor gibi hissediyorum.

Geçen sene bugün şunu, iki yıl önce onu, üç sene önce diğerini, altı sene önce bilmem neyi yapmışım. Şu anda sanki açık hava hayvanat bahçesinde yaşıyoruz. Kendi bölgemizin dışına çıkmıyoruz. Etrafımız görünmez parmaklıklarla çevrili.. Kim bilir daha ne kadar sürecek bu durum! Sonuçta açık hava akıl hastanesi sakinlerine (!) dönüşeceğiz korkarım.

2020 bu içinde bulunduğumuz hafta sona erecek. Dört günlük sokağa çıkma yasağı aklımı başımdan almaya çalışıyor. Özellikle yalnız yaşayanlar için bu durum korkunç.

Online konserler

Herkes bir şekilde kendince çözümler üretmeye çalışıyor. Paket servisler, gel-al kampanyaları havada uçuşuyor. Müzisyenler de online konserler yapmaya başladı. Biletinizi satın alıyorsunuz ve canlı konseri izliyorsunuz.

Sertab Erener Yılbaşı özel konseri 31 Aralık 23:00’da canlı yayınla sosyoapp’da

Berkay Şahin, 31 Aralık Perşembe gecesi Jolly Joker Yılbaşı Özel Konseri

Işın Karaca Yılbaşı Gazinosu konseri Farklı konuklar eşlik edecek. Biletler biletix’te

İnternet üzerinde arama yaparak online konserleri takip edebilirsiniz.

Yılbaşında televizyon programları

Eski neşeli kutlamalar yok ama televizyon yılbaşı için en önemli araç desem abartmış sayılmam sanırım.

BluTV – Ata Demirer Gazinosu

TRT 1: Kalk Gidelim Dizisi Yılbaşı Özel Finali

Kanal D: Çok Güzel Hareketler 2 Yılbaşı Özel programı Konuklar: Demet Akbağ, Gülben Ergen, Ümit Besen, Suzan Kardeş, Burcu Özberk, Çağlar Ertuğrul, Ersay Üner

Show TV: Güldür Güldür Show Yılbaşı özel programı

ATV: Kim Milyoner Olmak İster Yılbaşı Özel programı Konuklar: Serdar Ortaç, Burak Kut ve Emel Müftüoğlu

Fox TV: Yılbaşı için iki yabancı film yayınlanacak

Star TV İbo Show yılbaşı özel programı Konuklar: Bülent Ersoy, Seda Sayan ve Hande Yener

TV8: O Ses Türkiye Yılbaşı Özel Ünlü isimlerin şarkı söyleyeceği O Ses Türkiye yılbaşı özel bölümünün jürisi Hadise, Murat Boz, Beyazıt Öztürk ve Ebru Gündeş

Beethoven 250 yaşında

Dünyaca ünlü Alman besteci Ludwig Von Beethoven’ın 250. yaş günü kutlanıyor. Etkinlikler bir yıl boyunca sürecekti ama ne yazık ki pandemi sürecinde bu kutlamalar da kısıtlı oldu. Ne olursa olsun müziğin ilahi gücünden kendimizi mahrum etmeyelim. Klasik müzikle ruhumuzu iyileştirelim.

9 Kere Leyla | Netflix

İsterse 99 kere olsun, iş yapmaz bu Leyla. Film, bir Halûk Bilginer şov olmuş. Böyle bir hikâyeden film yapılmaz mı? Tabii ki yapılır ama bu kadar da kötü bir senaryo yazılmaz bence. Netflix, dikkat et buna lütfen! Hele gereksiz tiplere ne demeli, bilmiyorum. Kimse bana kalkıp emeğe saygıdan bahsetmesin. Zekâmıza hakaret etmesin kimse, ayrıca zamanımızı da çalmasınlar. 

Doğduğun Tribün Kaderindir | TV8

Aldılar tadını, bırakmıyorlar. Hele iki bölüm önceydi galiba, polisler eve geldi, Mehdi’yi arıyorlar. Vallahi de billahi de o polisleri görmek, o polislerin olduğu ülkede yaşamak istiyorum ben. Bir şeyleri doğru yapma çabasını çok takdir ediyorum ama doğru dürüst yapılmayınca işe yaramıyor. Bunu da buraya not düşeyim.

Exxen TV açılıyor

2021’e hızlı bir giriş yapacak olan yeni dijital platformumuzu ben de merakla bekliyorum. Şeref Bey, Hükümsüz, Sihirli Annem, Vahşi Şeyler, bakalım pandemi dünyamızda kendilerine nasıl yerler bulacaklar? Henüz üyelik ücreti açıklamadı ama başlangıçta uygun bir fiyat belirleyeceklerini zannediyorum.

Yalnızların vay haline!

Döndüm dolaştım yine geldim yalnızların çıkmazına. Yalnız olan arkadaşlarını davet eden bir sürü iyi insanlar var. Var da yasaklar 4 gün. Dört gün boyunca da misafirlik, üstünde dikkatlice düşünülmesi gereken bir konu. Gülümsüyorum şu anda buna. Siniri bozuluyor insanın. Yapacak bir şey yok. Bu arada çok dikkatli olun derim çünkü her ihbar ciddiye alınacak ve evlerde toplananlar olursa orada bulunan herkese 3 bin 150 TL ceza yazılacak. Aman ha diyeyim. Kendinizi kaptırıp cezaya düşmeyin.

Yeni yıl, hepimize kutlu olsun. Olanlar, olmayanlarla paylaşsın. Olmayanlar öfkelenmesin, olanlar böbürlenmesin.. Paylaşmak güzel; hep mutlulukları paylaşalım, çoğalalım.

  • Hande Yöremen | 28 Aralık 2020
Website | + yazılar