Mekânlar açılınca ahdetmiştim, gidip Cihangir’de her kafede kahve içeceğim diye ama değil bir yerlerde oturmak benim markete bile gidesim yok. Tabii siz beni güneş açınca görün. Hele bir şarj edeyim, hele bir kış uykusundan uyanayım.

Aslında bakmayın öyle sevgili okuyucu, bunun adı tembellik değil, arı gibi çalışıyorum. Elim çalışıyor, kafam çalışıyor. Evde bir toplanma telâşı.. Bahar temizliği.. Benim için tam zamanı. Örgü örmek de tam gaz devam ediyor.

Bu hafta yakında ayrıntılarını açıklayacağım bir film festivali için ön jüri oldum. 20 civarı Türk filmi izlemem gerekiyor. Bu filmler hakkında yazmak için sabırsızlanıyorum. Umarım sanat filmleri bir gün gerçekten sanat filmi olur. İzlerken o kadar sıkılıyorum ki anlatamam. Şimdi neden böyle yazdığımı bir gün anlatacağım.

Camdaki Kız’ın ilk tanıtımı yayınlandı. Tabii ki Doğduğun Ev Kaderindir başka bir yolda devam ettiği için bu dizinin de belli ki yolu başka. Sonuçta uyarlama iş yapıyorlar ama bana göre aynı zamanda aynı kitaptan iki dizi yapmak saçmalamanın zirvesi..

Bu hafta festival filmlerinden ötürü başka bir film pek izleyemedim ama tabii ki bu filmler hakkında henüz yazamıyorum. Ön öleme açıklandıktan sonra ben de izlediğim bu filmleri tek tek yazacağım.

Geçen hafta yayına başlayan Teşkilât’ın ilk bölümünü izledim. TRT, bu işi uzun süre devam ettirir bence. Pilot bölüm olduğu için önümüzdeki haftalarda dizinin istikametini izleyeceğiz.

Çarşamba akşamı STAR’da Organize İşler – Sazan Sarmalı yayınlanacak. İzlemek isteyenler için not düşeyim.

Bu arada kaç zamandır aklımda. 360’da yayınlanan Ben Bilirim’i keyifle takip ediyorum. Yalnız sorular oldukça zor. Benim için hem eğlendirici hem de bilgilendirici bir yarışma. Bilgi yarışmalarını sevenler için bence çok iyi bir seçenek.

Bu hafta Rasim Öztekin’i kaybettik. Tanıyan herkesin çok sevdiği bu güzel insanı geçtiğimiz yaz Harbiye’de kavuk devir töreninde seyretmiştim. Sahneyi ve alkışı çok özlediğini anlatmıştı. Sanat dünyasını ve hayranlarını büyük üzüntüye boğan Rasim Öztekin’e sevgiyle ve saygıyla rahmet diliyorum.

Kısıtlamaların artmasından endişe ederek haftayı kapatıyorum. Umarım artık isyan eden beni bu sıkıntı patlatmaz. Lütfen artık bu zırvalık bitsin. Tiyatro istiyorum, sinema istiyorum. Konser istiyorum. MSM buluşmaları organize edip arkadaşlarımla kahkahalar atmak istiyorum.

İyi bir hafta olsun..

  • Hande Yöremen | 21 Mart 2021
Website | + yazılar