— Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar, evet, bu doğrudur. Benim arzu edip de yapamayacağım bir şey yoktur çünkü ben zorâki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Bence diktatörlük, diğerlerini râm edendir. Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim. 

Mustafa Kemal Atatürk

Küçük çocuklar kardeşi hasta olduğunda ona gösterilen ilgiyi kıskanıp hasta numarası yapar. İster ki ona da ilgi göstersinler, sevdiği yemeği yapsınlar, oynasınlar ama hasta olan çocuk zaten bunları umursamaz. Güçlü olmak da böyledir. Güçsüzlere gösterilen ilgi, edilen yardım vs sinir bozucudur.

Ah sevgili okuyucu güçlü kadınların en büyük sorunu budur. Güçlü kadın her şeyi tek başına, yardım almadan yapabilir. Evini tamir eder, yemek yapar, faturalarını öder, hasta olunca kendini iyileştirir. Güçlü kadının tek istediği sevgi ve nezakettir. Karşısındaki erkek sadece sevsin yeter, onu bile beceremeyen erkeklerin arasında yapayalnız kalır.

Erkekler ise güçlü bir kadın ve güçsüz bir kadın arasında kalınca maalesef en zavallı yanları da budur, ihtiyaç duyulma zaaflarından vurulur. Sanırlar ki kendilerine ihtiyaç duyuluyorsa güçlüdürler ve sevilmeye lâyıktırlar. Oysa hiç de öyle değildir.

Sevgi bir ihtiyaçların giderilme meselesi değildir. Hayatta bir tek sevmek önemlidir ilişkilerde. Zengin, kariyerli, etiketli olmak insana değer katabilir ama değerli kılmaz. 

Neden seviliyorsunuz?

Faturaları ödediğiniz için mi? Şişeleri açabildiğiniz için mi? Arabanız var diye mi? Yakışıklı mısınız bir dergi kapağından fırlamış kadar?

Güçlü kadın olmak çok zordur. Herkes hayran olur güçlü kadınlara ama onları sevmeyi bilmezler. Onlara sürekli direktif veren, dırdır yapan, kıskanç, boşanmaya kalkışsa donuna kadar alacak kadınları eş zannederler kendilerine.

Özgürlüğün ne demek olduğunu, nasıl değerli olduğunu bilmezler.

Ahdettim ben okuyucu sağlam insanların nasıl güzel sevdiklerini anlatacağım herkese. Yalandan mutlulukların hiçbir numarası yok. Hayat akıp giderken muhasebede eksiye düşer hepsi. Boşa yaşanmış, sevgisiz bir ömür.. Her yanı hastalıklı, içleri çürümüş insanların kokularıyla dolu etraf. O kokular burnumun direğini kırıyor.

Kimse sevmekten korkmasın, seversin, bir gün sevmekten vazgeçersen gidersin. Şu hayatta hiçbir şeye mecbur değiliz. Evet, tabii ki sorumluluklarımız var ama bu hayatın esirleri değiliz. Hayatlarımızın sahipleriyiz. 

Güçlü kadınlardan korkmayın. Her ne kadar hep pişman etseniz de güç kaybetmiyor güçlü olanlar. Laf aramızda kalmasın, daha da yayılsın, her seferinde daha güçleniyor güçlü olanlar..

Güçlü kadınlara saldıran o güçsüz kadınlara kahkahalarla gülüyorum ben. Belki türlü numaralarla istediklerini elde ediyorlar ama onların bilmediklerini biliyoruz biz.

Mutlu olmayı biliyoruz.

Biz yeri geldi kendi kalbimizi kırdık, un ufak ettik ve serptik hayatın üstüne. Toz bulutu yağdı hepimizin üstüne. Yaralarımız da kendimizden iyileşti. Ne varsa aşka dair.. Kanatlarımızı yeniden açtık.

Bizim gücümüz olduğunu söylüyorlar, DOĞRUDUR!

Geceleri çıkıp kapılarını çalıp uyandırıyoruz. Şimdi yeniden sevmek zamanı.. Biz bize aşığız çünkü.. Vazgeçmek olası değil. Yuvarlağımız birbirimiziz.. Dönüp dolaşıp birbirimize geliyoruz.

Şimdi anlamak zamanı..

  • Hande Yöremen | 26 Mayıs 2021