George R.R. Martin’in ‘Ateş ve Kan’ adlı romanından uyarlanan ve Targaryen Hanesi’nin efsanevi hikayesini anlatan ‘House of The Dragon’ın yeni sezonunu 17 Haziran’da Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV’de yayınlanmaya başlayacak. 

House Of The Dragon’un 2. sezonunun ilk bölümünün 12 Haziran günü ön gösterimi yapıldı. Tabii ki ben de oradaydım. Bu özel gösterimde takipçisi olduğum dizi filmin 17 Haziran’da yayınlanacak olan bölümünü önceden izleme ayrıcalığına eriştim.

Gelmiş geçmiş en iyi seri filmlerden biri olan ‘Game Of Thrones’tan sonra tabii riskli bir işti bence bu dizi filmi çekmek. Belki aynı ayarda olmayabilir ama beni hayâl kırıklığına uğratmadı ilk sezon. İkinci sezonu da merakla bekliyordum.

Tabii ki neler olacağını anlatmayacağım ama görünen o ki büyük bir savaş yaklaşıyor. Bültende yer verildiği kadarını sizinle paylaşabilirim.

Westeros’ta iç savaşın sesleri yankılanmaya başlarken taraflar yerini alıyor. Kral Aegon Yeşil Konsey’i, Kraliçe Rhaenyra ise Siyah Konsey’i savunarak dönüşü olmayan hamlelerine başlıyor. Rhaenyra Targaryen ile Alicent Hightower’ın karşı karşıya geldiği Westeros’ta ejderhaların savaşı hafızalardan silinmeyecek anlara sahne olacak.

Tüm dünyanın merakla beklediği ‘House of The Dragon’, ikinci sezonuyla 17 Haziran’da ABD yayınının hemen ardından BluTV’de izleyiciler ile buluşacak.