Hayatımda ilk defa Veliefendi’ye gittim dün Gazi Koşusu için. Çok ama çok kalabalıktı ve çok sıcaktı. Yine de uzun zamandır bu kadar keyifli bir gün geçirmemiştim.

Cumartesi günü GG bana, ertesi günü beni Veliefendi’ye götüreceğini söyleyince çok mutlu oldum. Gittiğimiz zaman da ne kadar önemli bir koşu olduğunu çok daha iyi anladım.

Türkiye Jokey Kulübü 98. Gazi Koşusu 

Gazi koşusu, ilk kez Mustafa Kemal’in isteğiyle koşulmuştur. 1927’den beri her yıl düzenlenen bu koşunun özelliği üç yaşlı safkan İngiliz taylarının sadece bir kere koşabilmesidir. Bu koşuda kazanmayı bırakın bir kere sadece koşabilmek bile büyük bir şeref kabul edilmektedir.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana kesintisiz olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 98’incisi gerçekleştirilen Türk yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu, 30 Haziran Pazar günü saat 17.15’te koşuldu.

17’si erkek 5’i dişi 22 tayın bu büyük unvan için mücadele ettiği, Türk yarışçılık tarihinin derbisi olan Gazi Koşusu’nu Emrah Agun’un sahibi olduğu Dragon Flame, jokey Akın Sözen ile kazandı. Ben de tabii ki kupon yaptım ve sadece ve kazananı doğru tahmin ettim.

İstanbul’da yaşayan ya da başka illerde yaşayıp merak eden herkese bu organizasyona katılmalarını tavsiye ederim. O büyük coşkuyu, keyfi hepiniz yaşamalısınız.

Size tavsiyem erken gidin, kesinlikle spor ayakkabı giyin, şapkanızı takmayı unutmayın.

Detaylı bilgi için : https://www.tjk.org/TR/Kurumsal/News/Page/47686