6+Bir hande yöremen

Tiyatro büyük aşk.. 2019-2020 sezonunda oyunların zamanı başladı. Seyircinin tiyatrodan kopmaması çok kıymetli. Aslına bakarsanız senelerdir sinema filmleri eski keyfi pek vermiyor. Tiyatro ise her daim ayakta duruyor.

 

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını mı acaba?

Geçtiğimiz hafta 12 Ekim’de Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı oyuna gittim. Oyunun yazarı değerli hocalarımdan, bugün hayatta olmayan Güngör Dilmen. Oyunla ilgili izlenimlerimi alttaki linkten okuyabilirsiniz.

Aşkımız Aksaray'ın En büyük Yangını | Hande Yöremen

 

Duygular Şelale

16 Ekim akşamı Moda Sahnesi’nin 7. sezonunun açılış partisi yapıldı. O gece sahne Caner Cindoruk, Timur Acar, Ceren Gündoğdu ve Yılmaz Sütçü’nündü. Konser iki bölümdü. Her iki bölümde de sırayla şarkılar söylendi.

Ben böyle bir gece için seçilen repertuarı açıkçası beğenmedim. Elbette ki seçilen şarkıların hepsi çok güzel şarkılardı ama çoğunu geceye uygun bulmadım. Timur Acar ve Caner Cindoruk varlıklarıyla geceye büyük keyif kattılar. Özellikle Caner Cindoruk şarkı söylemeyi becerememesine rağmen çok eğlendi ve çok da eğlendirdi. Sırf onun için bile olsa bu geceye gidilirdi.

 

Bir Kadını Öldürmek

Dün akşam (18 Ekim) Profilo Kültür Merkezi’nde Bir Kadını Öldürmek adlı oyuna gittim. Oyunun yönetmeni tiyatro dünyasında çok kıymetli bir yönetmen olan Nihat Alpteki. Oyunun yazarı da Can Yeleği’ni de yazan Gönül Kıvılcım. Maalesef konusu da kadın cinayetleri.

Oyunda kentli, iyi eğitimli ve çocuk sahibi bir kadının 10 yıllık evlilikten sonra kocasının baskılarıyla ve bencil yaklaşımıyla nasıl yalnızlaştığı, nasıl sona yaklaştığını anlatılıyor.

Oyuncular: Sevim Erdoğan, Gürcan Yavuz, Şenay Aksoy Ali Yıldırım, Başak Özel, Emre Avşar, Dilara Yiğit

 

Sanatın kalbi İstMarina’da atacak!

Sanatın ve kültürün merkezi haline gelen İstMarina Sanat, 21 Ekim – 06 Aralık 2019 tarihleri arasında 15 sanatçının eserlerinin sergileneceği “Bu Ben Değilim!” isimli resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapacak..

‘Ferhangi Şeyler’ 21 Ekim Pazartesi Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde

Ferhan Şensoy’un 1987'den beri aralıksız oynadığı, görmesek de kendilerini hissettiren, hepimizin hayatının içinde olan, mizah dolu sosyal çevremizden karakterler bulunan tek kişilik gösterisi ‘Ferhangi Şeyler’ tek kişilik gösterisi ‘Ferhangi Şeyler’, 21 Ekim Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşuyor.

 

2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde sahne alacak isimler belli oldu

MTV “2019 MTV EMAs”de sahne alacak sanatçıların önemli bir kısmını açıkladı; Greenday, Halsey, Rosalía, Becky G, Akon, Ava Max ve Mabel “2019 MTV EMAS”de sahne alacaklar.

3 Kasım’da İspanya’daki FIBES Konferans ve Sergi Merkezi’nden düzenlenecek olan MTV EMA 2019, dünya genelinde canlı olarak yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından sanatçıları kutlayan, yılın en büyük küresel müzik etkinliklerinden biri olan MTV EMA’lar, 180 ülkedeki müzik hayranlarına benzersiz, çok platformlu bir deneyim sunuyor. Facebook, Twitter, Snapchat ve Instagram'da @MTVEMA'yı takip edin ve #MTVEMA ile sohbete katılın.