Film

Hayat kısa.. Affet.. Yardım et.. Şükret.. Sev.. Gülümse.. Mutlu ol..

Mucize Aşk 2

6 aralık’ta vizyona girecek olan Mucize Aşk 2’yi dün akşam galasında izledim. İlk filmi izleyenler hikâyeyi bilirler. İlk filmi tabii ki izlemediyseniz izleyin ama bu film ilki izlenmeden de izlenebilecek bir film.

Mucizelere inananların ve inanmak isteyenlerin kesinlikle kaçırmamaları gereken bir film. Sinemanın geçirdiği bu zor günlerde yine de iyi bir gişe başarısı yakalayacağına inanıyorum. Bu zor günlerin içinde olmasak size şunu kesin olarak derdim, 6 milyon izleyiciyi kesinlikle geçecek bir film.

Mahsun Kırmızgül deyince ezberlerinizi unutmanızı istiyorum. Bu adam sinemaya gönül vermiş ve bilinçli bir şekilde ve bilgiyle film yapıyor. Görüntü yönetmeni Soykut Turan ile birlikte çok iyi bir iş ortaya çıkarmışlar.

Filmin hikâyesi zaten gerçek yaşamdan, mucizenin ta kendisi. Dün filmin sonunda Mahsun Kırmızıgül aslında devam filmi çekmek istemediğini ama kendisine gelen bir mesaj üzerine bu filmi çektiğini açıkladı. Bu filme sebep olan sevgili Duru da izleyiciler arasındaydı. Ona da teşekkür etmek gerekiyor.

Mahsun Kırmızıgül, filmi çok başarılı bir şekilde yönetmiş. Oyuncu seçimlerinde de hiç ıskaladığını görmedim. Filmde bir oyunculuk şöleni var: Mert Turak, Fikret Kuşkan ve Erdal Özyağcılar.. Tozunu attırmışlar. Diğer bütün oyuncular da yardımcı oyuncular da dahil olmak üzere her anı çok iyi değerlendirmişler. Kimi zaman duygu yoğunluklarının içinde kahkaha attıran sahnelerin yanında pek çok kişinin gözleri doldu. Ben kendimi koyversem sanırım ağlardım. Sakın bundan çok trajik, ağır bunalım bir film olduğu izlenimini çıkarmayın. İnsanın içindeki duygu noktalarına itinayla basıyor. İzlediğiniz zaman ne demek istediğimi çok iyi bir şekilde anlayacaksınız.

Filmde aklıma takılan tek konu, fragmanda da yer verdikleri için yazıyorum, filmin sonuna doğru öğretmenin başına gelen kaza. Bu kazayla umut veren yan sanki biraz yara almış gibi duruyor. Kazadan sonraki sahneler sanki filmin amacına çok fazla hizmet etmiyor.

Uzun zamandır izlediğim filmler içinde açık ara önde bir film olmuş. Prodüksiyon çok iyi.. Bunda da tabii ki Boyut Film, Murat Tokat farkı ortaya çıkıyor.

Filmi izlemeniz için beni yerden yere vuran sahneleri paylaşamıyorum. Gidin bu filme, izleyin.. Mutlaka izleyin.

Gala tabii ki ünlüler geçidi gibiydi. Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Edip Akbayram, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Orhan Gencebay.. Ne yana baksanız tanıdık bir yüz görüyordunuz. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da alkışlar eşliğinde salona girdi ve filmi izledi.

Film yarın gösterime giriyor. Hem sinemaya hem iyi film yapanlara destek olmak gerekiyor. Bu arada filmin sonunda Mahsun Kırmızıgül’ün şarkısı da var..

Hande Yöremen

Konusu: Mucize 2 Aşk Doğu'nun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin'in yaşama tutunma hikâyesini konu ediniyor. Köylerinde yaşadıkları sorunlardan yorulan çift Batı’da bir kasabaya yerleşir. Gittikleri kasabada hayat bu ikili için hiçte kolay olmayacaktır. Kötülerin ve önyargılı insanların her yerde var olduğu dünyamızda Aziz ve Mızgin kendi başlarına ayakta kalmayı, hayata tutunmayı, çabalamayı ve çalışmayı öğreneceklerdir. Aziz deliler gibi aşık olduğu karısı Mızgin için, kusurlarından ve engellerinden kurtulmak için büyük bir azimle mücadeleye başlar. Ve Aziz çok sevdiği dünyalar güzeli eşi için Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin yardımı ile mucizeleri birbir gerçekleştirir.

 

Kategori: