Gösteri / Konser

"Attilâ İHan gibi bir adam giderse yazılar yarım, okuyucular yetinmek zorunda kalır."

Attilâ İlHan.. AH bu ben, ilk gençlik yıllarımda ne çok uzak durdum sizden, Garip akımına karşı durdunuz diye.. AH bu ben! "Sevmiyorum onu," demiştim Sunay Akın'ın dersinde.. Sitem etmişti bana.. "En iyi gerilim şairlerinden biridir," demişti. 

Yazı Hayatıma ve yaşıma göre en geç tanıştığım yazarlardan biri oldu Attilâ İlHan.. Beni yazılarıyla nakavt etti.. Tam ben onun şiirine yaklaştığımda bir süre sonra bedenen ayrıldı dünyadan.. 

Attilâ İHan gibi bir adam giderse yazılar yarım, okuyucular yetinmek zorunda kalır. 

Vedasının 10. yılında Attilâ İlHan Vakfı ve Kadıköy Belediyesi'nin ortaklaşa düzenledikleri 'Attilâ ilHan Anma' gecesine koşarak katıldım. 550 kişilik salon kapasitesinin üzerine çıktı. Yaklaşık 2 saat kadar süren program zaman zaman gözlerimi doldurdu.

Ataol BeHramoğlu (Kaptan 1'i de okudu), konuşmalar yaptılar. Levent Ülgen, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve AHmet Mümtaz Taylan şiir okudular. Levent Ülgen son derece duru ve akıcı bir şekilde yorumladı, Deniz Uğur da aynı tarzda okudu. Özelikle sanki o bana, Heyecanlı gibi geldi. AHmet Mümtaz Taylan'ı ise ne yazık ki aynı tadı alarak dinleyemedim, şiirleri de Hiç bir zaman bitirmedi. ReyHan'a göre tarz yaptı ama bence olmadı. 

Genetik denilen bir şey var arkadaş! Kerem Alışık kesinlikle genlerinin peşinden gitmekte doğru yapmış. Keşke daHa çok çocuk yapsa bu insanlar! Ailesine bakınca insan gıpta ediyor.