Devam Edenler

"Aşkımız Aksaray'ın en büyük yangını"

12 Ekim’de Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu ‘Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını’ adlı oyuna gittim. Oyunun yazarı değerli hocalarımdan, bugün hayatta olmayan Güngör Dilmen. Oyun arasında yine çok değerli bir oyuncumuzla muhabbetimiz arasında öğrendim ki oyunu çok değiştirmişler. Ben oyunu daha önce okumadım. En kısa süre içinde bakacağım. Yine bir yönetmenin yazardan daha iyi bilirim durumu yaşanmış oldu.

İstanbul’da 19. yüzyılda İstanbul Aksaray’da yaşanmış bir aşk hikâyesi anlatılıyor. O eski güzel şarkılara da oyun boyunca yer verilmiş. Özellikle Neriman Uğur da şarkıları çok güzel yorumlamış.

Gala gecesi için seçilen ve destek veren sponsorların ikramları enfesti. Gözüme çarpan isimler arasında Nevra Serezli, Mehmet Aslantuğ, Göksel Kortay, Suna Keskin, Betül Arım (bu sezon röportaj yapacağız), Erhan Yazıcıoğlu, Yunus Günçe, Dilek Türker vardı.

Dekoru ve kostümleri beğendim.

Oyun tabii ki izlenebilir bir oyun ama şunu düşünmeden edemiyorum. Bir tiyatronun bu kadar imkânı varken neden daha başka oyunları sahneye koymaz?

Oyunun içinde o yangın yeri olan aşkı da hissedemedim ne yazık ki.. Bizi sarıp sarmalayıp inandıracak bir aşk gerekiyor. Oyunun adından iddiası anlaşılıyor. İçini de doldurmak gerekiyor.

Hande Yöremen

Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını

Yazan: Güngör Dilmen

Yöneten: Hakan Altıner

Oyuncular: Neriman Uğur, Altan Gördüm, İsmail Düvenci, Burçin Bildik, Şeyla Halis, Sadi Özen, Sezgin Uzunbekiroğlu, Çimen Akgün, Hakan Çelik, Erdoğan Soytürk

Yardımcı Yönetmen: Damla Cercisoğlu

Müzik Direktörü: Semih Erdoğan

Koreografi: Gökmen Kasabalı

Kostüm Tasarımı: Sadık Kızılağaç

Dekor Tasarımı: Tülin Pural

Işık Tasarımı: Kaan Pural

Ses Tasarımı: Ufuk Serbest

Afiş Tasarımı: Barış Çantay

Medya ve Tanıtım Sorumlusu: Ecem Kaprol

Sahne Amiri: İrem Uğural

Yapımcılar: Sadi Özen – Kedi Sahne Sanatları, Emre Özkan – Epizot Görsel Sanatlar

Oyun takvimi

14 Ekim 2019 KKM Gazanfer Özcan Sahnesi İstanbul

17 Ekim 2019 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

20 Ekim 2019 Adana Büyükşehir Bel. Tiyatrosu

21 Ekim 201 Hatay Kültür Merkezi

02 Kasım 2019 Nilüfer Sahnesi Bursa