Devam Edenler

Tiyatro Dünyası Oyuncuları’ndan çılgın bir komedi

Lillian’ın İtirafları

Tiyatro Dünyası Oyuncuları 2019-2020 sezonuna bence çok müthiş bir giriş yaptı. Methini çok duyduğum ama bir türlü seyredemediğim, umarım bu sene seyredeceğim, Hangisi Karısı adlı oyunla beşinci sezonlarına başlayan bu ekip yine muazzam bir oyun sahneye koymuş.

Esprinin en önemli noktası bilirsiniz ki zamanlamasıdır. Bu oyunda esprilerin en az % 80’i sizi kahkahalara boğuyor. Sizi bir oyun bu kadar ele geçirdiği zaman inanın geri kalanlara çok da bakmıyorsunuz ama hadi gelin bu oyunda bakalım.

Oyunun teksti, son yıllarda fars/vodviller beni çok cezbetmiyor ama bu oyunun tekstini çok beğendim. Oyunculuklara bakınca hangi bir oyuncuya baksam, onları da beğendim. Dekor ve kostümler özenliydi. Oyun başlarken seste biraz sıkıntı vardı ama bunun da en kısa süre içinde düzeltileceğinden eminim. Oyunun rejisinde bana göre bir sıkıntı yoktu belki oyunun ikinci yarısının ikinci bölümü biraz toparlanabilir. Tabii ki şunu kesinlikle göz ardı etmemek gerekiyor, biz ilk oyunu seyrettik. En kısa süre içinde tiyatro severler bu oyunu seyretmek için kuyruğa girecek, o kadar bal gibi bir oyun olacak, benden söylemesi..

Oyun 1962 senesinde geçiyor. Bu sizi sakın yanıltmasın, dün de yaşansa hiçbir fark olmazdı. Son derece güncel bir oyun. Hollywood’un yaşayan efsanesi Lillian Lamour, 25 yıl sonra tekrar özel bir gece için New York’a gelir. Lillian talihsiz bir kaza sonucu bir aslan tarafından ısırılır. Bu kazanın sonucunda Lillian’ın sırrı açığa çıkar. Zaten bundan sonra da kahkahalarınızı koyuverin gitsin..

Ben bütün oyuncuların performanslarını çok beğendim. Özellikle sanki komedi yapmak için dünyaya gelmiş bir isim gözüme çarptı: Polis Memuru Foucet’i oynayan Can Mutluca. Mutlaka dramlarda da çok başarılıdır. Aynı zamanda oyunu yöneten Can Törtop (Chick) zaten oyunu sırtlayıp götürüyor. Ferhat Balaban (bellboy Joey), Özgür Levent Övünç (otel müdürü Russell), Celal Belgil (Dr. Dubel), Alev Gökmen (Lillian’ın kızı Rita) ve pek tabii ki Berke Hürcan (Johnny) ve Ümmühan Kıldiş (Lillian Lamour) müthiş bir ekip olmuşlar. Aslanı da unutmayalım..

Kesinlikle bu oyunu seyretmenizi tavsiye ediyorum. İnanın her dakikasına değecek.

Hande Yöremen

LILLIAN’IN İTİRAFLARI

Yazan: Billy Van Zandt & Jane Milmore

Yöneten: Can Törtop

Çeviren: Can Törtop

Oyuncular: Berke Hürcan, Celal Belgil, Can Törtop, Ümmühan Kıldiş, Ferhat Balaban, Can Mutluca, Özgür Levent Övünç, Alev Gökmen, Ramazan Ekinci

www.tiyatrodunyasioyunculari.com

Oyun takvimi

26 Ekim Cumartesi – 20:30 – Torium AVM

3 Kasım Pazar – 18:00 – Profilo AVM Salon 2

24 Kasım Pazar – 18:00 – Torium AVM

8 Aralık Pazar – 18:00 – Profilo AVM Salon 2

Tam: 45TL – İnd: 35TL

Biletler Biletix’te

 

OYUN HAKKINDA BİLGİ

Lillian'ın İtirafları | Tiyatro Dünyası Oyuncuları

 

Kategori: