Festival

Frankfurt’ta  Sinema şöleni başlıyor

Bu yıl 27 Ekim tarihinde başlayacak 19. Frankfurt Türk Filmleri Festivali yine birbirinden güzel filmlerin söyleşi ve sergilerin olacağı etkinlikler ile devam edecek.

Festival danışmanı ve Gecce.com yazarı arkadaşım, bizim de eski yazarlarımızdan Caner Ural ile festival üzerine konuştuk.

Yıllardır  başarılı bir şekilde gelişen her geçtiğimiz yılda daha da güçlenen Frankfurt Türk Filmleri Festivali bu yıl Meral Çetinkaya ve Cahit Berkay’a Yaşam Boyu Başarılı Ödülünü verecek. Moğolların konseri ile başlayacak festivalin açılış filmi Nihat Durak’ın yönettiği Kadir İnanır ve Vahide Perçin’in baş rolünü oynadığı ‘’Kapı‘’ filmi..

Hulki Saner ve Oya Aydoğan Unutulmayanlar bölümünde anılacak. Metin Saner babası Hulki Saner, Gurur Aydoğan’da annesi Oya Aydoğan adına Frankfurt’ta olacak.

Festival  kapsamında gösterilecek olan Ahmet Katıksız’ın yönettiği ‘Bizim İçin Şampiyon’ filmi için filmin başrol oyuncularından Ekin Koç festival kapsamında 31 Ekim tarihinde yapılacak gala için Frankfurt’ ta olacak. 

Frankfurt Türk Filmleri Başkanı Hüseyin Sıtkı ve Türksak işbirliği ile gerçekleşecek festivalin konukları arasında Meral Çetinkaya, Cahit Berkay, Moğollar'ın yanında Timur Acar, Arzu Gamze Kılınç, Hakan Bilgin, Gurur Aydoğan, Faruk Karaçay, Ekin Koç, Tolga Tekin, Murat Evgin, Ömer Filikçi, Hakan Meriçlier, Hatice Aslan ve Asuman Dabak gibi ünlü sanatçılar da yer alacaklar. 

Festival boyunca 40'a yakın filmin gösterileceği haftada kısa film ve belgeseller yanında söyleşi ve sergiler de olacak. Bu yıl yine hapishanede  film gösterimi yapılacak.

Bakalım 01 Kasım gecesi  Altın Elmalar kimin olacak ?

ALMANYA ‘DA YARIŞACAK 11 FİLM

ANONS,

AYDEDE,

BABAMIN KEMİKLERİ,

ÇINAR;

GÜVERCİN,

GÜVERCİN HIRSIZLARI,

HALEF,

İÇERDEKİLER,

KAPAN,

KARDEŞLER

SİBEL