Oyuncu

Adnan Koç ile Siccin serisinin altıncısının gündemde olduğu şu günlerde bir röportaj yaptık. Özellikle çok değer verdiğim Adnan Koç'un KULİSonline'da yer alması beni fazlasıyla memnun etti. Sesi güzel, kendi yakışıklı, hem oyuncu hem şarkıcı olan çok yönlü ve yetenekli ADNAN KOÇ'u daha yakından tanıyalım.

 

  • Öncelikli olarak müzik yanını sormak istiyorum. Müzikle ilişkin nasıl başladı ve bugün neler yapıyorsun?

Kendimi bildim bileli müzikle ilgili rahmetli babamın taş plaklarıyla büyüdüm. Musikî kulağı diyelim biz buna. Sonrasında Üsküdar Musikî Cemiyeti’ne eğitim almaya gittim. 2006’da TRT KASTAV işbirliği ile yapılan ses yarışmasında birinci oldum. Şu anda haftanın bir günü İstanbul’da güzel bir mekânda sahneye çıkıyorum. Yurt içinde ve yurt dışında konserler veriyorum. Müziği çok seviyorum. Müzik benim için bir hayat. Bir hayat cümlesinin yanında hemen bir ünlem işareti (!) ile devam edip iki hayat olsun. Müzik benim hayatım kısacası. Aynı zamanda müzik topluluğum var. Her Renk Müzik Topluluğu’nun şefliğini yapıyorum. 2013 senesinde kurdum. Her yıl iki-üç konser veriyoruz müzisyen ve müziğe gönül vermiş dostlarımızla..

 

  • Oyunculuğa nasıl başladın?

2005 senesiydi sanırım. Taksim- Levent arası metroya binmiştim. Orada bir ajans sahibi bana ajansına gitmem için teklifte bulunmuştu. Daha sonra işi profesyonel duruma getirecek ilk teklifi aldım. Bir TV filmi ile başladım. TV filminden sonra, Ayla Algan’dan (Ekol Drama) oyunculuk eğitimi aldım. Çeşitli sinema filmlerinde oynadım.

 

  • Hangi projelerde rol aldın?

Rol aldığım sinema filmleri Siccin 6 (2019), Siccin 4 (2017), Siccin 3: Cürmü Aşk (2016)

TV dizileri  ‘Doğu – Batı’ – Rusçası; “восток – запад”, (2016-2017), Aşktan Kaçılmaz (2014) (2014-2015), Alın Yazım (2014-2015), Osmanlı’da Derin Devlet (2013), Babalar ve Evlatlar (2012), Muhteşem Yüzyıl (2011-2013)

 

  • Hedeflerin nelerdir?

Hedefim müzik ve oyunculuk yönümle çok geniş kitlelere ulaşabilmek. Oyunculuğumla zannedersem bunu bir nebze de olsun başardım. Rusya’da iki sezon bir dizide oynadım. Müzikle de inşallah yakın zamanda bir single çalışmayla sevenlerimle buluşmak istiyorum. Hedefim müzik ve sinemada iyi bir yere gelebilmek.

  • Siccin hakkında neler söylemek istersin?

Siccin benim için sinemasal oyunculuk alanında bir kırılma noktası oldu. Alper Mestçi gibi çok değerli bir yönetmenle tanışıp Siccin 3 Cürmü Aşk ile açılan bir serüven oldu. Sanırım dünyada çok önemli bir liste sıralamasında ilk 20 içinde korku filmi olarak. Onda oynamak benim için kısmet oldu ve buna vesile olan zamanında çalıştığım ajansta referans olan çalışanlar. Alper Mestçi ile bu yolculukta birbirimizle iyi anlaştık, iyi anlaşıyoruz. Muhteşem Film de bu noktada gerçekten de güzel işler yapmaya çalışıyor. Dolayısıyla Siccin 3, 4 ve 6’ncısında oynamak nasip oldu. Çok güzel bir film oldu. Siccin 6 hakkında da şunu söyleyebilirim. Orhan’ın kendini sorguladığı ve izleyicilerle buluştuğunda bütün Orhan’ın bulunduğu seride anlatılmak istenen her şeyin bu bölümde anlatıldığı bir bölüm oldu. 

 

Çok kaliteli bir yönetmen, kaliteli bir senaryo, bir çekim ekibi ve her şeyden önce bu işlerde şuna çok inanıyorum tabii ki.. Türk toplumunun % 70’i muhafazakâr ve cin olgusuna inanan bir toplumda bunu en iyi çeken ve gerçekten de izleyicilerle buluşturan bir yönetmen ve tabii ki oyunculuk noktasında iyi oynayan dostlarımız var ve naçizane ben de elimden geleni yaptığım için kendi adıma, iyi bir noktada olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla Siccin’in seri halde devam etmesi ki bu son bölüm olacak. Öyle görünüyor. İzleyicilerin yüksek talebiyle alâkalı, çok seviliyor. Çok sağlam gişeler yapıyor Türkiye’de, korku filmi noktasında gerçekten diğer filmlerle kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve çok iyi gişe yapıyor.

 

  • Gelecekteki projelerin nelerdir?

Açıkçası bazı plânlarım var. Bu plânları önce tabii çok sevdiğim bir söz var, “İnsanlar plânlar, Tanrı buna güler.” Benim bazı plânlarım var ama biraz da bu konuda kaderciyim. Yurt dışında bir şeyler yapmak istiyorum. Türkiye’de bazı projelerle alâkalı, bazı çalışmalar için bazı dostlarımla görüşme halindeyim. Müzik alanında bir single yapmayı düşünüyorum ve mümkünse dediğim gibi yurt dışında gerek oyunculuk gerek müzik alanlarında bir şeyler yapmak istiyorum.

 

Hande Yöremen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategori: