Tiyatro Haber

Kenter Tiyatrosu’nda “GÜNEŞİN SOFRASINDA - NÂZIM ile BRECHT” oyununa ünlü akını!

Ünlü isimler, Genco Erkal’ın yazıp yönettiği “Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht” oyununu izlemek için Kenter Tiyatrosu’na akın etti! 12 Kasım Cumartesi akşamı sahnelenen oyunu izlemeye gelen; Songül Öden, Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Azra Akın, Dolunay Soysert, Füsun Erbulak,  Sevinç Erbulak, Ferit Aktuğ, Seda Bakan ve İstemihan Tuna ünlü isimler oyunun sonunda Genco Erkal ve Tülay Günal’ı uzun süre ayakta alkışladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Genco Erkal ve Tülay Günay, “Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht”le, Kenter Tiyatrosu’nda oyunu seyretmeye gelen misafirlerine unutulmaz anlar yaşattı.  Usta oyuncu, oyunun kapalı salonlara uyarlanmış haliyle izleyenleri bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht”te, Nâzım Hikmet ile Bertolt Brecht keyifli bir müzikal söyleşiye koyuluyorlar. Kurt Weill, Hanns Eisler, Zülfü Livaneli, Fazıl Say, Timur Selçuk, Cem Karaca, Edip Akbayram gibi ustalar ise eserleriyle izleyiciyi de bu sözlü-müzikli ziyafete dahil ediyorlar.

İnsan zekasını doyuran bu mizah dolu ve kışkırtıcı sahne şöleninde Tülay Günal ve Genco Erkal; dünyanın hâl-i pürmelalini, baskıyı, zorbalığı, adaleti, savaşı, barışı, hapisliği, vatan hasretini, kısaca yaşamaya dair her şeyi tartışıp, daha adil ve paylaşımcı bir dünyaya duyulan özlemi dile getiriyorlar.

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği oyuna; piyanoda Yiğit Özatalay, viyolonselde Deniz Doğangün, klarnet ve saksafonda Çağdaş Engin eşlik ediyor.

“Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht” oyunu; 18 Kasım Cuma, 19 Kasım Cumartesi, 25 Kasım Cuma ve 26 Kasım Cumartesi akşamları Kenter Tiyatrosu’nda izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Kenter Tiyatrosu gişesinden temin edilebilir. 

Güneşin Sofrasında - Nâzım ile Brecht