Tiyatro Haber

Gürgen Öz ve Ece Özdikici’yi buluşturan “HAYROLA KARYOLA”nın galası yapıldı!

Başarılı oyuncular Gürgen Öz ve Ece Özdikici’yi tiyatro sahnesinde buluşturan “Hayrola Karyola”nın önceki akşam gerçekleştirilen galası izleyenlerine kahkahası bol bir gece yaşattı. Ferhan Şensoy’un yazdığı, Zeliha Berksoy’un yönettiği oyuna; Musa Uzunlar, Oben Budak, Almila Uluer Atabeyoğlu, Ali Barışık, Gülden Avşaroğlu ve Buse Narcı gibi ünlü isimler katıldı.

Tiyatro 2000 tarafından sahneye konan “Hayrola Karyola”nın galası; 21 Kasım 2016, Pazartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Televizyon, sinema ve tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşen galada; “Hayrola Karyola” izleyicisine komedisi bol, eğlenceli ve aynı zamanda düşündürücü bir tiyatro deneyimi sundu.

“Hayrola Karyola”; evli bir çiftin ekonomik sıkıntı sonucu kredi çekip bir karyola satın alması ve tekrar onu satarak çocuklarının okul kredisini ödemek istemeleri ile başlar. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz.

Her sahnesi düşündüren ve güldüren, mizah dolu müzikli oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık, müzikleri ise Taylan Erdağ imzasını taşıyor. Zeliha Berksoy’un yönetmenliğinde yeniden sahnelenen oyunda Gürgen Öz  ile Ece Özdikici’nin yanı sıra Can Yılmaz ve Utku Çorbacı da rol alıyor.